Blog
Blog

Es esmu noguris! Man vajag atpūsties!

Jautājiet sev regulāri:
KĀ es esmu noguris?
VAI tas, ko es daru, mani tiešām atpūtina?

Bieži pēc atpūtas mēs nejūtamies atpūtušies.

atpūta

Mēs turpinām atpūsties tā kā 19. gadsimtā, kaut strādājam citādi un nogurstam pavisam citādi. Pagalmā ir 21. gadsimts. Mūsu atpūtas rituāls nav tēmēts pareizajam nogurumam. Mūsu atpūtas rituāli nav līdz galam kvalitatīvi un tie mēdz būt nepiemēroti mums.

Trīs mūsu baterijas ...

Mēs nogurstam fiziski, visu dienu fiziski strādājot, esot kustībā, esot kājās. Nogurst mugura, kājas, rokas, spranda. Tad arī atpūtai vajag fizisku relaksāciju, masāžas, vannas, pirtis, miegu, kvalitatīvu ēdienu. Muskuļiem vajag atslābumu. (19. gadsimta nogurums.)

Mēs nogurstam mentāli, visu dienu domājot, risinot, plānojot, meklējot atbildes, galvā veidojot scenārijus, radot, rēķinot, rakstot, koncentrējoties. Lai atpūstos no šī noguruma, vispirms ir prāta/domu “noslēgšana”, pabeidzot domu, saliekot rītdienas plānu, aizsūtot ziņu, aiztaisot datoru un tad pastaiga, mērena fiziska slodze sportojot, meditācija, viegls fizisks darbs. Smadzenēm vajag skābekli. ( 20. gadsimta nogurums.)

Mēs nogurstam emocionāli, katru dienu vadot savas emocijas, apspiežot, kontrolējot, neizrādot patiesās sajūtas (visvairāk to mēs darām saskarsmē ar citiem, līdz ar to var teikt, ka nogurums ir no saskarsmes). Tad arī zāles ir attiecīgas: vispirms emociju izlikšana – izbļaujot, izrakstot, izsportojot - un tad miers, vientulība, draugi vai cita kompānija, kurā vari būt, kas esi, hobiji un jebkas, kas rada neviltotu un tīru prieku un pozitīvismu. Emocijām vajag pozitīvu lādiņu (21. gadsimta nogurums).

Katru dienu ir šīs trīs svarīgās baterijas. Katru dienu tukšojas visas. Taču, visbiežāk ir tā, ka viena tiek patukšota vairāk. Uz to arī jāfokusējas.

  • Neejiet pēc viena atpūtas šablona. Uzdodiet sev jautājumu – “kā esmu noguris” un aktivitāti pielāgojieties tam.
  • Atcerieties, ka atpūtas gaumes ir dažādas. Vienam patīk skriet, citam nepatīk meditēt, vienam patīk hokejs, citam nepatīk dejot utt.
  • Pajautājiet divreiz – “vai tiešām tas, ko es daru, mani atpūtina?”. Tā sapratīsiet kvalitāti.

Mēs pēc smagas sapulču dienas pārforsējam sporta zālē un neatpūšamies. Mums šķiet, ka esam noguruši fiziski, un ķeramies pie ēdiena, bet izrādās, ka esam noguruši mentāli un meklējam patīkamas emocijas, kas noved pie “junk food” un pārēšanās ... un neesam atpūtušies. Mēs pēc fiziski smagas darba dienas meditējam un neatpūšamies. Mēs sakām, ka pēc domāšanas dienas atpūšamies, esot kopā ar ģimeni, taču patiesībā pavadām laiku ar ģimeni, risinot situācijas, plānojot ģimenes grafikus, domājot izejas no situācijām ... un neatpūšamies. Mēs, noguruši no emocionālās izlikšanās, aizejam paskriet (kaut mums tas prieku nedod) un neatpūšamies.

Mēs nevaram ikdienā fizisiki nekustēties, mentāli nepiepūlēties un nevadīt savas emocijas. Izbēgt no šiem nogurumiem mēs nevaram.

Bet - mēs varam piedomāt rūpīgāk pie savas atpūtas.

Autors: Aldis Zauls.

Viņa domu graudiem var sekot viņa Facebook profilā.

Login (2)

Want to write a blog post ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new article!

Cele mai recente discuții