chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Platforma electronică pentru educația adulților în Europa

Spațiul de știri

Nesteidzīgās dzīves skola

06/03/2020
de Zintis Buls
Limba: LV

Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā pavasarī aicinām seniorus, kuri sasnieguši 65 gadu vecumu uz bezmaksas nodarbībām nesteidzīgās dzīves skolā.

Kad aktīvais darba mūžs ir aiz muguras un pienākuši pensijas gadi, ir pienācis laiks Nesteidzīgās dzīves skolai – tas nozīmē mācīties dzīvot lēnāk, izbaudot un izjūtot dzīves krāsainību un vienreizību sev tīkamās nodarbēs, patīkami kopā pavadot laiku ar sev līdzīgi domājošiem, daloties ar gadu gaitā uzkrāto pieredzi un gūstot personīgu gandarījumu par pašu procesu un jauniegūtām zināšanām.

Aicinām uz Nesteidzīgās dzīves skolas studijām, kur neformālā gaisotnē jums būs iespēja apgūt jaunus vaļaspriekus vai pilnveidot esošos, apmainīties domām un viedokļiem, stiprināt dzīves kvalitāti, trenēt atmiņu, loģisko domāšanu un intelektuālās spējas, gūstot prieku no darbošanās un kopā būšanas!

Par katru no piedāvātajām iespējām vairāk varat lasīt kursu anotācijās: https://ej.uz/r354.

Ar Nesteidzīgās dzīves skolas aktivitātēm vēlamies veicināt voluntārisma kustību Jelgavā. Bezmaksas izglītības iespējas senioriem tiek īstenotas, jo lektori šo darbu veic sirdsbalss aicināti.

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Se afișează 1 - 10 din 10
 • imaginea utilizatorului Biruta Mažrima
  Nesteidzīgā dzīves skola. Viens no veidiem, kā visu laiku būt jaunam, ir pastāvīgi mācīties kaut ko jaunu, ko Tu vēl nezini. Manuprāt, nesteidzīgā dzīves skola ir labs veids, kā paaugstināt senioru vecuma iedzīvotāju labklājību un dzīves kvalitāti, izprotot viņu vajadzības, veidojot atbilstošas apmācību iespējas un veicinot programmas atpazīstamību senioru vidū. Ar to tiek panākta senioru socializēšana, lai savas vecumdienas pavadītu tikpat kvalitatīvi un attīstoši, kā pirms tam. Šādas programmas palīdz ne tikai pilnveidoties, bet arī atrast jau us draugus ar kuriem neformālā gaisotnē var gan mācīties kopā, gan vienkārši parunāt, jo ļoti bieži senioriem vienkārši pietrūkst kāds ar ko parunāties. 
 • imaginea utilizatorului Dace Diāna Bērziņa
  Lai cilvēks joprojām būtu domāt spējīgs, spētu patstāvīgi izdarīt izvēles, pieņemt lēmumus, rīkoties, argumentēt un aizstāvēt savu viedokli, viņam ir jāmācās. Jebkādā veidā nodarbinot savas smadzenes ar jaunas informācijas ieguvi un apstrādi. Es uzskatu, ka Nesteidzīgā dzīves skola ir ļoti ērts un efektīvs veids, kā aicināt seniorus apgūt ko jaunu un pavadīt savu brīvo laiku citādi.
 • imaginea utilizatorului Sanda Cielava
  Šī noteikti ir lieliska ideja, ko piedāvāt senioriem, tomēr būtu jādomā par iespējām, kā šo ziņu nogādāt līdz viņiem, jo tomēr liela daļa neizmanto internetu. Ņemot vērā, ka liela daļa senioru ir vientuļi un tiem nav iespējas iesaistīties dažādos pasākumos, šī ir lieliska iespēja tiem iegūt ne tikai zināšanas un pilnveidot sevi, bet arī socializēties un iespējams iegūt draugus, sarunu biedrus savā vecuma grupā. 
 • imaginea utilizatorului Marika Terescenko
  Paldies par iespēju, ko piedāvājiet vecāka gājuma cilvēkiem. Mūsdienās ir seniori, kas ir ļoti aktīvi, taču viņiem nav domubiedru ar ko dalīties savos piedzīvojumos, tāpēc šī ir lieliska iespēja, kur varētu tikties domubiedri un atrast sev jaunus draugus, neskatoties uz to, ka lielākā dzīves daļa ir aiz muguras un tagad būtu jāsēž mājās un jāada zeķes. Manuprāt, ka šis stereotips par senioriem ir jau sen lauzts, un apgriezies ar kājām gaisā, jo seniori ir tie, kas visaktīvāk ceļo un dodas pārgājienos mēģinot pielauzt jauniešus atrauties no telefoniem un apskatīties, kas notiek apkārt un ne tikai zem deguna, bet nedaudz tālāk par horizontu. 
 • imaginea utilizatorului Agnese Ozoliņa
  Manuprāt, ļoti aktuāla un apsveicama ideja. Ir daudz senioru, kam ikdiena ir palikusi krietni pelēkāka nekā tā bija mūža laikā. Daudzi jūtas vientuļi, nošķirti no citiem, tāpēc ir labi, ka ir šāda iespēja, kur seniori var satikties, parunāt, aizpildīt savu brīvo laiku patīkamā gaisotnē ar sev līdzīgiem un vienādi domājošiem cilvēkiem. 
 • imaginea utilizatorului Elizabete Skricka
  Loti laba ideja kā vecāka gājuma cilvēkiem socializēties savā starpā, iegūt jaunas zināšanas un apmainīties ar savu dzīves pieredzi. Cepuri nost lektoriem, kas šo darbu veic bez maksas, sirdsbals aicināti. Šis ir lielisks veids kā šiem cilvēkiem nebūt visu laiku vieniem mājās, bet gan atrasties sabiedrībā ar citiem un nejusties vientuļiem. Mūsdienās vientulība ir ļoti liela problēma cilvēkiem, neskatoties uz viņu vecumu un statusu.
 • imaginea utilizatorului Elīna Jaunalksne
  Prieks dzirdēt, ka ir tādi cilvēki un organizācijas, kas rūpējas par to, lai gados vecāki cilvēki un seniori pavadītu laiku pēc iespējas kvalitatīvāk. Tas ir veids, kā apgūt vēl ko jaunu, iepazītu jaunus cilvēkus un labi pavadītu laiku. Apskatot arī kursu nosaukumus, tie patiešām šķiet interesanti – iemācīties jaunu valodu, apgūt fotografēšanas prasmes, meklēt krāsas parastā ikdienā – domāju, ka ikkatrs spēs atrast sev tuvāku tēmu.
 • imaginea utilizatorului Vendija Annija Cīrule
  Lieliska ideja un veids kā gados vecākiem ļaudīm socializēties savā starpā. Kas var būt labāks par kopā būšanu un kā jauna apgūšanu nesteidzīgā veidā un neformālā gaisotnē. Manuprāt, apmainīties domām un viedokļiem, stiprināt dzīves kvalitāti, trenēt atmiņu, loģisko domāšanu un intelektuālās spējas ir pat nepieciešams šajā vecumā. Man ir žēl tos ļaudis, kas nevēlas nekur iet un aprobežojas tikai ar dzīvi pie televizora ekrāniem. Protams, daudziem ir arī veselības problēmas, kas ierobežo kustību, bet tiem kam veselība vēl atļauj kur doties vajadzētu izmantot šo iespēju un vairāk kustēties un socializēties.
 • imaginea utilizatorului Inuta Troiņikova
  Nesteidzīgās dzīves skola - ir labs nosaukums idejai ko realizē Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs. To izlasot, jau jūtams miers, kas virzīts uz dzīves baudīšanu. Domāju, ka katrs seniors var izvēlēties sev sirdij tuvākos kursus. Tie ir interesanti, un var kļūt par pamatu jaunai nodarbei nākamajam dzīves posmam.
 • imaginea utilizatorului Kristina Viļenska
  Uzskatu, ka laba ziņa. Nesapratu, kāpēc tikai pec 65 gadiem? Daudzi cilvēki pensijas vecumā un pirmspensijas vecumā jūtās ļoti vientuļi un pamesti. Bet vai visiem būs pieiejama šī nformācija? Daži seniori vispār neizmanto internetu un kompjūteri. Cerams, ka Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā par to ir padomājuši.