chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Platforma electronică pentru educația adulților în Europa

Spațiul de știri

Medijų raštingumo kompetencijos pagerins komunikaciją ir padės pasiekti platesnes besimokančiųjų auditorijas

18/12/2019
de Daiva Ziogiene
Limba: LT

Šiandieninėje visuomenėje informacija itin sparčiai kinta, todėl beveik neįmanoma visko pastebėti ir įsiminti. Esant sparčiam gyvenimo tempui ir plūstant daugybei informacijos, žmogui svarbu išmokti kritiškai ją vertinti, atsirinkti reikalingiausią ir tinkamiausią bei gebėti pritaikyti. Vienas iš svarbiausių šiandienos gebėjimų yra medijų raštingumas, kuris apima:

  • medijų vaidmens ir funkcijų demokratinėje visuomenėje suvokimą;
  • sąlygų, kuriomis medijos gali atlikti savo vaidmenį, supratimą;
  • kritišką turinio vertinimą;
  • mokėjimą bendradarbiauti pasitelkiant medijas, skleidžiant demokratiją ir išreiškiant save;
  • turinio kūrimo naudojant technologijas įgūdžių turėjimą.  

Dabar žmonėms tenka keisti požiūrį į tam tikrų žinių ir įgūdžių svarbą bei reikalingumą, nusistatyti kompetencijų tobulinimo prioritetus. Būtent todėl buvo parengtas ir įgyvendintas Erasmus+ KA1 projektas ,,Kritinio mąstymo bei medijų raštingumo kompetencijų svarba suaugusiųjų švietėjui“ (Nr. 2019-1-LT01-KA104-060420), kurį kartu įgyvendina Anykščių rajono savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi teikėjai: Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos,  Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro ir Anykščių švietimo pagalbos tarnybos darbuotojai. Projektu siekiama tobulinti inovatyvių socialinių medijų panaudojimo suaugusiųjų mokyme kompetencijas.

Ar suaugusiųjų švietėjai supranta ir moka naudotis įvairiomis medijomis? Kaip su tuo siejasi skaitmeninė rinkodara ir mokėjimas ja pasinaudoti? Siekiant rasti atsakymus į šiuos ir daugelį kitų klausimų buvo pasirinkti penkių dienų skaitmeninės rinkodaros strategijos mokymai Ispanijoje. Juose įgyta žinių apie socialinių technologijų, internetinių svetainių, interaktyvių programėlių panaudojimą suaugusiųjų švietime. Praktiniuose užsiėmimuose buvo mokoma tikslingo socialinių tinklų naudojimo, interneto svetainių efektyvumo užtikrinimo, skaitmeninės rinkodaros subtilybių sudominant ir pritraukiant kuo didesnę visuomenės dalį naudotis įvairiomis suaugusiųjų švietėjų teikiamomis paslaugomis. Kursų dalyviai susipažino su svarbiausiais SEO elementais, tinkamų raktinių žodžių paieška, mokėsi atlikti turinio kokybės auditą, aiškinosi, kodėl svarbu parengti turinio marketingo strategiją, kaip atlikti reitingo būklės ataskaitą, optimizuoti interneto svetaines, sužinojo, kaip turinio marketingo taikymas gali prisidėti prie geresnių komunikacijos ir reklamos socialiniuose tinkluose rezultatų.

Įgytomis žiniomis projekto dalyviai pasinaudos komunikuodami su savo veiklų tikslinėmis grupėmis, tobulindami interneto svetaines, socialinių tinklų paskyras. Šia patirtimi jie pasidalins su kolegomis, klientais, visuomene. Minėtų kompetencijų tobulinimas atitinka dalyvaujančių organizacijų strateginius veiklos tikslus bei konsorciumo dalyvių poreikius. Vienas iš pagrindinių Anykščių švietimo pagalbos tarnybos strateginių tikslų yra tapti kritinio mąstymo švietime metodikų centru Lietuvoje. To siekiant ateityje bus organizuojami medijų raštingumo kompetencijų stiprinimo renginiai. Anykščių rajono savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka prisideda prie gyventojų socialinių medijų raštingumo stiprinimo Anykščių rajone, kasmet rengia skaitmeninio raštingumo kursus, kompiuterinio ir interneto pradmenų mokymus. Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras organizuoja paskaitas, siūlo programas socialinių medijų tema. Visa tai užtikrins projekto metų įgytų žinių ilgalaikį panaudojimą ir tęstinį taikymą. Kompetencijas patobulinę neformalaus suaugusiųjų mokymo specialistai patirtimi dalinsis  ne tik su bendradarbiais ir kolegomis, bet perduos ir savo klientams. Tuo tikslu rengiama medijų raštingumo mokymo(si) medžiaga suaugusiųjų švietėjui praktikui. Projekto vykdytojai tikisi, jog ši priemonė praplės socialinių medijų naudojimo suaugusiųjų švietime galimybes.

Straipsnio autorė – Daiva Žiogienė Anykščių švietimo pagalbos tarnybos metodininkė, suaugusiųjų neformaliojo švietimo projektų rengėja, Erasmus+ projektų koordinatorė

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn