chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Platforma electronică pentru educația adulților în Europa

Calendar

EETILISED PÕHIMÕTTED, LÄHENEMISVIISID JA LAHENDUSED ÕPETAMISEL

Postat de Liina Sieberk 2 luni 1 săptămână în urmă

Vineri 29 Mai 2020
Tallinn
,

Koolitamine ja õppimine on sotsiaalsed tegevused, olulised ühisosa ─ suhete, teadmuse, ruumi ja aja loojad. Igal tegevusel ning suhtel on eetiline aspekt. Kas me teame, teadvustame ja märkame seda? 

Mida teha siis, kui koolitusele on saadetud õppija, kes ei taha seal olla? Kui kohustuslikus korras osalev õppija väljendab selgelt oma täielikku huvi ja motivatsiooni puudumist? Millised on sel juhul koolitaja eetilised valikud, kas püüda teda kaasata, lasta tal lihtsalt olla või hoopis midagi muud? 

Millised on koolitaja valikud konfliktisituatsioonis, mis on koolituste ja õppimisprotsessi loomulik, paratamatu ja vajalik osa, milleta ei toimuks õppimist. Miks sellised olukorrad tekivad ja kuidas nendega toime tulla? Kuidas läheneda probleemidele, konfliktidele ja dilemmadele eetiliselt? Kuidas teha nii, et need laheneksid kedagi kahjustamata? 

Koolitusel „Eetilised põhimõtted, lähenemisviisid ja lahendused õpetamisel“ saad leida võimalikke lahendusviise just sarnastes, eetilisi dilemmasid sisaldavates olukordades toimetulekuks. Õpetamine on eetiline pingutus ja eeldab koolitajalt eetilist kompetentsust. Koolitusel osalemine võimaldab omandada teadmisi eetikast, õpetamise eetilistest aspektidest ning arendada oma eetilist kompetentsust. 

Koolituse läbinu:

  • omab ülevaadet õpetamise eetilisest olemusest ja põhimõtetest;
  • märkab õpetamisel ja õppimisel tekkivaid või kaasnevaid eetilisi probleeme ning dilemmasid;
  • on analüüsinud konfliktide olemust, erinevust, vajalikkust ja teab, kuidas käituda professionaalselt ning eetiliselt.

Koolitusel on teooria ja praktika omavahel põimitud, juhtumianalüüsid ja miniloengud vahelduvad arutelude, paari- ja grupitöödega. Koolituse väärtuseks on võimalus kohtuda oma valdkonna kolleegidega ning turvalises keskkonnas arutleda, kogemusi jagada ja õppida. 

Sihtgrupp: Koolitajad, nõustajad, õpetavad inimesed, keda huvitab eetika ja eetiliste valikute teema ning kes soovivad oma eetilist kompetentsust arendada. 

Koolituse maht: 7 akadeemilist tundi.

Koolitajad: Kristi Arendi ja Liina Sieberk

Limba principală:
Tipul evenimentului: 
Eveniment de dezvoltare profesională
Taxă de participare: 
Da
Termen-limită de înscriere: 
22/05/2020
Eveniment online: 
Nu
Organizat de: 
INNOWISE KOOLITAJA KOMPETENTSIKESKUS
Tip organizator : 
Alt eveniment
Date de contact: 
Liina Sieberk, liina.sieberk@innowise.ee
Grup-țintă: 
Cadre universitare, studenți, cercetători în domeniul andragogiei
Rețele și organizații de învățare a adulților
Tema abordată:
Scopuri și obiective: 
Koolituse läbinu on täiendanud oma koolitaja kompetentsust, mõtestanud õpetamise eetilist aspekti ning tal on valmisolek märgata ja lahendada probleeme eetilisi valikuid ja otsuseid langetades.
Rezultate scontate ale învățării: 
1. Omab ülevaadet õpetamise eetilisest olemusest ja põhimõtetest; 2. Märkab õpetamisel ja õppimisel tekkivaid või kaasnevaid eetilisi probleeme ning dilemmasid; 3. On analüüsinud konfliktide olemust, erinevust, vajalikkust ja teab, kuidas käituda professionaalselt ning eetiliselt.
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn