chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Platforma electronică pentru educația adulților în Europa

 
 

Resursă

Ko dara labs pieaugušo izglītības pasniedzējs?

Limba: LV

Postat de Ginta Salmina

Mūsdienu straujajā attīstības laikā pieaugušo izglītotājiem jāsaskaras ar daudz izaicinājumiem, gan izvēloties atbilstošākās  un piemērotākās mācību metodes, gan domājot, kā dalībniekus maksimāli iesaistīt mācību procesā, gan arī izprotot, kādas ir/ var būt pieaugušo izglītotāju dažādās lomas. Gan šie, gan arī citi  pieaugušo izglītotājiem nozīmīgi jauntājumi apskatīti Toma Urdzes rakstā "Ko dara labs pieaugušo izglītības pasniedzējs?".

Jāpiezīmē, ka Toms Urdze jau daudzus gadus ir iesaistīts pieaugušo izglītības jomā, regulāri vērtē pieaugušo izglītības un e-mācību projektus dažādās Eiropas Komisijas programmās, kā arī izstrādā izglītības metodes.

Sīkāka informācija: www.metodes.lv

 

Autorul(-ii) resursei: 
Toms Urdze, metodes.lv
Data publicării:
Luni, 12 Noiembrie, 2018
Limba documentului
Tipul de resursă: 
Resurse educaționale deschise
Țară:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Se afișează 1 - 7 din 7
 • imaginea utilizatorului Ivo C
  Paldies par noderīgo resursu un ieguldīto darbu. Minētās pieaugušo metodes lieliski noderēja un bija pietiekami efektīvbas arī darbā ar vidusskolas un pamatsskolas jauniešiem! 
 • imaginea utilizatorului Paula Dauginoviča
  Mani ļoti ieinteresēja mājas lapa metodes.lv. Tā kā pati esmu sākumskolas skolotāja, tad man bija interesanti apskatīties, kādas metodes efektīvai un aktīvai mācīšanai iesaka Toms Urdze. Protams, kādu no šīm metodēm jau izmantoju savās stundās, taču dažas man bija jaunas. Mūsdienās nenoliedzami svarīgi ir panākt, lai skolēns domā un iesaistās diskusijā, tāpēc "domāšanas cepures" kā metode pievērš uzmanību problēmai, kā arī nodrošina, ka visi diskusijā iesaistītie dalībnieki (manā gadījumā - skolēni) nekonkurē savā starpā, bet mācās domāt līdzīgi, līdzīgā virzienā. Tā kā jaunajā mācību procesā, kas balstās uz kompetencēm, ir svarīga atgriezeniskā saite, tad lieliska metode, manuprāt, ir "zibspuldze" - vienkāršs veids atgriezeniskās saites iegūšanai. Noteikti izmantošu šo mājas lapu, tā ir ļoti noderīga!
 • imaginea utilizatorului Lelde Āre
  Raksts lieliski atklāj metodes, darba telpas iekārtojumu, ar kura palīdzību var strādāt arī ar skolēniem vispārējās izglītības iestādē. Ļoti interesants raksts, kas atklāj dažādas mācību metodes, to lietojumu. Interesanti, ka uzskaitīti arī darba soļi, kā darbu sākt. Citreiz par to aizmirst... Prieks lasīt šādus rakstus! Paldies!
 • imaginea utilizatorului Aleksandrs Lange
  Ļoti konkrēts, konspektīvs un pamācošs raksts. Raksts atspoguļo variantu, kurā pasniedzējs, skolotājs kļūst par auditorijas virzītāju, bet, diemžēl, realitātē pietrūkst šī trenera lomas un procesa virzītāja. Ļoti liela nozīme ir arī atgriezeniskās saites sniegšanai, lai varētu vērtēt un analizēt apmācību procesu un individuālo dalībnieku progresu. 
  Interesanti lasīt šo rakstu, jo tas ļauj pārvērtēt savu sniegumu pāsniegšanā un apmācību organizēšanā. 
 • imaginea utilizatorului Ilze Ločmele
  Mājas lapa metodes.lv iepriecināja ar dažādām metodēm pieaugušo izglītībā, paldies Tomam Urdzem, noteikti izmantošu! Par piemēru, šīs: 
  Darbs grupās mazina dominējošu dalībnieku ietekmi uz grupu kopumā;
  neverbālas metodes veicina dalībnieku vienlīdzību un palīdz cilvēkiem iziet no savām ierastajām lomām; demonstrēt, ka pasūtītājus (darba devēju,īpašniekus, fondu...) rūp grupas darbs, cels darbošanās prestižu. padarot aizkulišu procesus atklātus, piemēram, dalībnieku atlases principus, veicinās atklātu gaisotni grupā.
 • imaginea utilizatorului Anita Meiere
  Interesants raksts, kā zinām pieaugušo auditorija ir ļoti prasīga auditorija. 
 • imaginea utilizatorului Laura Kutra
  Piekrītu raksta autora Toma Urdzes paustajai idejai, ka labam pieaugušo izglītības pasniedzējam jāpiedāvā dalībniekiem tāds saturs, kurš ir balstīts uz pasniedzēja pieredzi, izglītojamo pieredzi, interesēm, vajadzībām un pielietojamību dzīvē. Labs pasniedzējs ir mācību procesa virzītājs, izvēloties atbilstošās mācību metodes un darba organizācijas formas, maksimāli iesaistot dalībniekus izziņas procesā.