chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Platforma electronică pentru educația adulților în Europa

 
 

Blog

Iedvesmojieties no profesionālās izglītības veiksmes stāstiem!

11/12/2017
by Aldis Lazda
Limba: LV
Document available also in: EN RO

Kaut arī 2017.  gada Eiropas Profesionālo prasmju nedēļa, iespējams, ir pagājusi, tomēr profesionālās izglītības un profesionālās apmācības (APA) popularizēšanas kampaņa turpinās! Izpētot šo aizraujošo tiešsaistes veiksmes stāstu izstādi, izglītojamie visur Eiropā var gūt izpratni par APA svarīgumu, kas var izpausties dažādās formās un virzienos. Tā aptver plašu prasmju klāstu – no  apģērba modelēšanas līdz mobilo aplikāciju izstrādei. APA piedāvā izglītojamajiem iespēju pārvērst kādu savu radošu prasmi vai vaļasprieku ienesīgā karjerā. Piemēram, Erasmus+ un Eiropas Sociālais fonds (ESF) ar APA starpniecību palīdz tūkstošiem cilvēku pārveidot dzīvi.

Atklājot šo fantastisko pieredzi, tiešsaistes izstāde ļauj jums iepazīt reālus stāstus no dzīves no vairākiem iedvesmojošiem ES projektiem. Jums ir iespēja redzēt APA ietekmi uz izglītojamajiem, kas nāk no dažādām sociālajām grupām.  Uzziniet, kā profesionālā izglītība ar ESF finansējuma atbalstu ļāva Džordžam aktualizēt santehniķa, galdnieka, metinātāja un elektriķa prasmes. Atklājiet, kā Erasmus+ profesionālās izglītības prakse palīdzēja Katjai no Luksemburgas apgūt jaunu valsti, valodu un kultūru. Izlasiet vairāk par Džeinu no Dānijas, kas, būdama vairāk nekā 50 gadus veca, izlēma iziet profesionālo apmācību un uzsākt jaunu karjeru.

Noklikšķiniet šeit, lai apskatītu tiešsaistes izstādi (ārēja saite).

Tomēr tas nav viss. Eiropas Profesionālo prasmju nedēļas akcija ļauj jums dalīties ar saviem veiksmes stāstiem! Pastāstiet savu stāstu par profesionālo apmācību un jūs, iespējams, palīdzēsiet iedvesmot citus. Jūsu veiksmes stāsts ļaus citiem izglītojamajiem saprast, kādas iespējas viņiem piedāvā APA. Piemēram, jūs varat rakstīt par mācību praksi, kas jums palīdzēja iegūt pirmo profesionālo pieredzi, vai apmācību kursu, kurā apguvāt svarīgas jaunas prasmes. Stāstiem nav jābūt garākiem par 200 vārdiem un jūs drīkstat tiem pievienot attēlus, videomateriālus un sociālo mediju informāciju, lai reklamētu savus panākumus.

Vai esat gatavi iedvesmot citus? Noklikšķiniet šeit, lai dalītos ar savu veiksmes stāstu (ārēja saite).

Visbeidzot, ja vēlaties kādu izklaidi, apmeklējiet Eiropas Profesionālo prasmju nedēļas testu. Izlasiet stāstus no tiešsaistes izstādes (ārēja saite) un pēc tam viss, kas jums jādara, ir jāatbild uz 15 daudzizvēļu jautājumiem. Ja vairāk nekā uz 50% jautājumu būsiet atbildējis pareizi, jums būs iespēja laimēt ekskluzīvas balvas! Konkurss noslēgsies 12.12.2017 (23.59 CEST). 

Jūs vēl gaidāt? Klikšķiniet šeit, lai sāktu testu! (ārēja saite)

Lai uzzinātu vairāk par APA, apmeklējiet Eiropas Profesionālo prasmju nedēļas tīmekļa vietni.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Se afișează 1 - 6 din 6
 • imaginea utilizatorului Jolanta_ Zastavnaja_
  Veiksmes stāstu popularizēšana ir lielisks veids kā iedrošināt un motivēt jauniešus iesaistīties. Jaunieši ir talantīgi, uzņēmīgi, radoši, ar jaunām idejām. Veiksmes stāsti ir tie, kas viņiem var palīdzēt realizēt savus sapņus. Manuprāt, mūsdienās lielu lomu ienem prasme -iedvesmot. Kā arī visā pasaulē, ir populāri dažādu pazīstamu cilvēku runas, kas nes sevī iedvesmojošu domu graudu, kas var tālāk klausītājus motivēt. 
 • imaginea utilizatorului Andželika Nellija Buņkovska
  Strādājot skolā ir jauki redzēt jauniešus no citām valstīm, kas vēlas iepazīt citas valstis un palīdzēt ar savu darbu. Mūsu skolā ir trīs brīvprātīgie, kas aktīvi iesaistās skolas dzīvē un lēnām mācās latviešu valodu, tas ir ieguvums gan viņiem, gan mums, jo ne tikai jaunieši mācas mūsu kultūru, bet arī stāsta par savu kultūru un savām ikdienas gaitām. Es uzskatu, ka ir nepieciešams, lai šādi projekti turpinatos, un lai jaunieši un ne tikai jaunieši spētu apgūt jaunas kultūras un valodas. Šīs ir zināšanas, kas palīdz tālakā dzīvē, kas bagātina jauniešus kā cilvēkus, un bagātina cilvēkus tiem blakus. Es pati neesmu varējusi piedalīties šādā projektā, bet pēc labās pieredzes pasveru domu noteikti ko šādu īstenot arī savā dzīvē, kaut vai uz neilgu laika posmu.
 • imaginea utilizatorului Anda Kalveniece
  Manuprāt veiksmīgie un motivējošie stāsti ir tieši tas, kas jauniešiem ir nepieciešams. Jo jauniešiem ir daudz oriģinālas idejas par jauniem uzņēmumiem, nākotnes plāniem utt., tikai liela daļa tā arī zaudē iedvesmu vai nezina, kur meklēt palīdzību. Tas nozīmē, ka šo vajadzētu popularizēt jauniešu vidū (un ne tikai jauniešu vidū) vairāk, jo es, piemēram, par šo dzirdu pirmo reizi. Protams, reālā dzīvē dzirdēt veiksmes stāstus būtu labāk un efektīvāk, jo tad spēj izjust cilvēka stāstījumam līdzi.  
 • imaginea utilizatorului Zane Boka

  Manuprāt, šis ir ļoti lielisks veids kā cilvēki var uzzināt pozitīvu pieredzi un veiksmīgus stāstus no visas Eiropas. Bieži vien cilvēki atmet ar roku dažādām idejām, jo šķiet, ka tās ir neiespējami un grūti realizēt. Taču šāda tiešsaistes veiksmes stāstu izstāde dod iedvesmu ikvienam, kas vēlas uzsākt savu karjeru jaunā līmenī. Mūsdienās arvien populārāka kļūst vietējo uzņēmumu,ražotāju produkcija un pakalpojumi, kas paver plašākas durvis tieši jaunajiem uzņēmējiem, kuri savas prasmes ir ieguvuši profesionālajā izglītībā. Nenoliedzami, ka profesionālās izglītības kvalitāte un līmenis pēdējos gados ir strauji pieaudzis. Modernās tehnoloģijas  palīdz veiksmīgāk un interesantāk apgūt attiecīgās profesijas, kas palielina iespēju tam, ka izglītojamais pēc mācību beigšanas, turpinās darboties izvēlētajā nozarē, nevis meklēs darbu kaut kur ārzemēs. Tieši tāpēc uzskatu, ka nepārtraukti vajadzētu veidot un rādīt šādus veiksmes stāstus, lai ikviens cilvēks neatkarīgi no izglītības līmeņa, vecuma vai dzimuma, noticētu savām spējām un pilnveidotu sevi un savu profesionālo karjeru.  

 • imaginea utilizatorului Santa Baumane
  Uzskatu, ka šādu veiksmes stāstu publicēšana un informācijas sniegšana arvien plašākam cilvēku lokam ir ļoti nepieciešama. Tāpēc, ka dzīvē var notikt visādi, var arī rasties idejas uzsākt kaut ko pilnīgi citu, vai arī vienkārši ir vēlme sevi pilnveidot iegūstot jaunu profesiju. Līdz ar to ir ļoti būtiski, lai cilvēki būtu informēti par dažādām profesionālās izglītības iespējām, veidiem un veiksmes stāstiem, kas mudinātu iesaistīties un attīstīties.
  Pirms pāris gadiem profesionālās izglītības iegūšana nebija tik pieprasīta. Tomēr tagad varu teikt, ka tā kļuvusi atzītāka, prestižāka un pacēlusies jaunā līmenī, ko pierāda šo izglītības iestāžu modernizēšana un saistīto profesiju nepieciešamība. Manuprāt, profesionālā izglītība arī turpmāk kļūs arvien pieprasītāka, kas papildinās veiksmes stāstu virkni!
 • imaginea utilizatorului Inese Irmeja
  Manuprāt, lai sākut mācīties pēc ilgāka pārtraukuma, ir vajadzīga milzīga apņemšanās, drosme un iedvesma! Tik lieliski, ka izveidota virtuālā izstāde, lai stāstītu par gadījumiem, kad pieaugušie nonākuši šādā situācijā un šīs pūles vainagojušās panākumiem! Turlāt, nebija dzirdēts jēdziens "tiešsaistes izstāde"! Interesanti!