Multikultuursus, õpi- ja tööränne karjääri kujundamise kontekstis

Tallinna Ülikool kutsub kursusele: Multikultuursus, õpi- ja tööränne karjääri kujundamise kontekstis.
Sihtgrupp: karjäärispetsialistid; spetsialistid, kelle kliendid vajavad tuge rahvusvahelise õpi- ja töörände teemal ning omavad baasteadmisi nõustamisest; üliõpilased, kelle õppekava on seotud noorte võimestamisega ja kes omavad baasteadmisi nõustamisest
Eesmärk: mõtestada inimeste õpirännet, töörändega seotud küsimusi ja multikultuursust laiemalt ning saada teadmisi tööks inimestega, kes soovivad minna õppima või töötama välismaale, kes on tulnud Eestisse välismaalt ja soovivad karjäärialast nõustamist.
Sisu: Õpi- ja tööränne. Multikultuursus, sh töö eri kultuuritaustaga kliendiga. Rahvusvahelise õpi- ja töörände teemadel toe pakkumise võimalused. Kuidas võimestada inimesi rahvusvahelisel tasandil?
Õpiväljundid: teab õpi- ja töörände põhimõisteid ja olemust; mõistab õpi- ja töörände tähtsust ning selle potentsiaali karjääri kujundamisel; teab rahvusvahelise rände eri võimalusi ja allikaid; oskab toetada indiviide õpi- ja töörändega seotud küsimustes, sh motiveerida, ette valmistada, toetada kogu protsessi jooksul; mõistab, mis on multikultuursus, saab aru kultuuride eripäradest ja väärtuste mitmekesisusest ning oskab eri kultuuri taustaga kliente nõustada Eestis õppimisega ja töötamisega seotud küsimustes.
Koolitajad: Tanja Dibou, Margit Rammo, Kadri Eensalu, Heli Oruaas, Monika Toiger, Marta Traks
Maht: 104 akadeemilist tundi (kontaktõpe 20 tundi, iseseisev õpe 84 tundi)
Lõpetamistingimused: Koolitus koosneb neljast võrdsest moodulist, kus veebipõhine õpe on kombineeritud kuni kahe seminariga (ava- ja lõpuseminar): 1. Multikultuursus ja rahvusvaheline ränne (26 ak/h), sh 2 seminari (6 ak/h); 2. Karjäärinõustamine ja õpiränne (26 ak/h), sh 1 seminar (4 ak/h); 3. Karjäärinõustamine ja tööränne (26 ak/h) sh 1 seminar (4 ak/h); 4. Kultuuridevaheline kompetents ja eri kultuuritaustaga inimeste nõustamine (26 ak/h), sh 1 seminar (6 ak/h). Kokku on planeeritud 5 seminari, sh 3 veebis ja 2 lähiõppena. Tulenevalt eriolukorra nõuetest, võib ette tulla muudatusi. Koolituse läbimiseks on vaja osaleda aktiivselt e-õppe protsessis, tehes interaktiivseid iseseisvaid ja grupitöö ülesandeid (testid, kompetentside eneseanalüüsid jm).
Korraldaja: Haridusteaduste instituut, Riina Stahl, 6199774, riina.stahl@tlu.ee
Koostööpartnerid e-kursuse arendamisel ja läbiviimisell on Haridus- ja Noorteameti Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuses tegutsev Euroguidance keskus, Kutsekoja Europassi keskus, Töötukassa EURES keskus ning rahvusvahelisi haridusprogramme pakkuv MTÜ YFU Eesti. Koolitust rahastab Erasmus+ ning see on sihtgruppi kuulujale tasuta.
Registreerumise tähtaeg - 21.08.2022.