chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plataforma eletrónica para a educação de adultos na Europa

Blogue

New College Lanarkshire – VALMOPRIS

13/05/2016
por Jurgita MELAIKIENE
Idioma: LT
Document available also in: EN

/pt/file/newcollegelanarkshirevalmoprisjpgnew_college_lanarkshire_valmopris.jpg

New College Lanarkshire VALMOPRIS

Antrąją mokymosi įkalinimo įstaigose savaitės dalį aplink vykstant aktyvioms diskusijoms, mes reflektuojame, kaip pagal „Erasmus+“ programą skiriamas finansavimas padeda organizacijoms gerinti mokymosi procesus įkalinimo įstaigose.

New College Lanarkshire  jau 20 metų teikia švietimo paslaugas įkalinimo įstaigoms. Koledžas organizuoja mokymosi įkalinimo įstaigose procesą septyniose iš trylikos Škotijos valstybinių kalėjimų ir dirba su trumpą bei ilgą įkalinimo bausmę atliekančiais jaunuoliais, vyrais ir moterimis bei nepilnamečių pataisos namuose esančiais vaikais.

2015 metais koledžui buvo skirtas finansavimas pagal „Erasmus+“ programos 2 pagrindinio veiksmo partnerystės projektą (ne)formalaus mokymosi įkalinimo įstaigose skatinimas ir rezultatų patvirtinimas (VALMOPRIS) – projekte vertinamas savaiminis ir neformalusis mokymasis įkalinimo įstaigose.

Vertinant savaiminį mokymąsi pabrėžiami teigiami socialiniai įgūdžiai ir kompetencijos bei kitos su mokymusi ir darbo rinka susijusios bendrosios kompetencijos – taip įkalinimo įstaigose skatinamas ne tik švietimas, bet ir platesnė reabilitacija. Patvirtindami savaiminio mokymosi rezultatus galime paskatinti suaugusiuosius (ir ypač socialiai ir ekonomiškai nepalankioje padėtyje esančius asmenis) toliau mokytis ir įsitvirtinti darbo rinkoje. Toks pripažinimas gali turėti teigiamą poveikį kalintiems asmenims.

Įgyvendinant Europos įkalinimo įstaigų švietimo asociacijos (EĮĮŠA) remiamą projektą kuriamos ir įgyvendinamos savaiminio mokymosi iniciatyvos bei patvirtinami jų rezultatai; ypač daug dėmesio skiriama mokymuisi mokytis, kuris didina kalinių motyvaciją mokytis visą gyvenimą.

Projekte dalyvauja partneriai iš Prancūzijos, Rumunijos, Latvijos, Vokietijos, Nyderlandų ir Austrijos. Įgyvendinant projektą bus parengti 15 su kaliniais dirbsiančių mokytojų, kurie suteiks ir patvirtins neformaliuoju būdu įgytas kompetencijas. Jie įgyvendins įvairius kompetencijomis grįstus mokymosi projektus, kuriuose dalyvaus 90 kalinčių asmenų.

Šiais ankstyvais projekto etapais renkama informacija iš įkalinimo įstaigose dirbančių mokytojų ir kitų asmenų apie įstaigose vykdomo savaiminio mokymosi mastą ir padėtį. Atliekant šį tyrimą šalyse partnerėse neseniai buvo pradėta apklausa, padėsianti geriau suprasti, kaip visuomenė yra informuota apie neformalųjį ir savaiminį mokymąsi įkalinimo įstaigose bei kaip suvokia jo vertę. Apklausoje skatinami dalyvauti dirbantys ir besimokantys kalintys ir kalėję asmenys.

VALMOPRIS paskatins diskusijas apie šveitimo įkalinimo įstaigose politiką ir apie savaiminio mokymosi vaidmenį.  Tikimasi, kad projektas padės pakeisti požiūrį į švietimą įkalinimo įstaigose aiškiau apibrėžiant savaiminio mokymosi metu įgytas socialines ir asmens kompetencijas ir būdus, kaip jas galima vertinti ir patvirtinti.

 

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn