chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plataforma eletrónica para a educação de adultos na Europa

Sala de imprensa

V súťaži #CedefopPhotoAward 2020 zabodovalo aj Slovensko

06/10/2020
por Peter Maľa
Idioma: SK

Cedefop (Európske stredisko pre rozvoj odborného vzdelávania) každoročne organizuje fotografickú súťaž pre účastníkov odborného vzdelávania a prípravy (OVP) akéhokoľvek veku. Tento rok sa do piateho ročníka súťaže zapojilo spolu 43 tímov účastníkov odborného vzdelávania a prípravy z 13 európskych krajín. Tímy pozostávali zo 143 účastníkov OVP a 39 učiteľov / školiteľov, ktorí zastupujú 34 poskytovateľov vzdelávania. Účastníci vzdelávania mali za úlohu podeliť sa o zaujímavý príbeh z odborného vzdelávania a prípravy, ktorý by zahŕňal aj rozvoj zelených alebo digitálnych zručností. Tento rok bolo možné do súťaže okrem fotografií poslať aj video.

Dvaja víťazi, z Poľska (tím „NTZDZOpatow“ z Niepubliczne Technikum im. Gen. W. Andersa w Opatowie) a Grécka (tím „Digitálne a zelené vlny“ z 2. školy OVP v Solúne - OAED), boli nominovaní na najvyššie ocenenie, ktoré sa bude udeľovať počas virtuálneho slávnostného odovzdávania cien odborného vzdelávania a prípravy v rámci Európskeho týždňa odborných zručností 2020 (9. - 13. novembra).

O prvom mieste sa rozhodne prostredníctvom online hlasovania verejnosti, ktoré organizuje Európska komisia. Podrobnosti hlasovania budú čoskoro zverejnené. Cena poroty bola tento rok udelená tímu ZALA - Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední škola zdravotnická v Ústí nad Labem. Víťazom ceny v novej kategórii video sa stal slovenský tím SUPSTARS zo Školy umeleckého priemyslu, Jakobyho 15 z Košíc.

Víťazný príspevok zo Slovenska: Môžeme vytvoriť lepší svet (tím „SUPSTARS“).

Pozrite si ocenené video! 

Traja žiaci: Matúš Molnár, Adam Križovenský a Alexander Pirsc z odboru animovaná tvorba a fotografický dizajn pod vedením Mgr. art. Juliána Bosáka zo Školy umeleckého priemyslu Jakobyho 15 z Košíc rozprávajú o tom, ako sa mladí ľudia na škole vzdelávajú v tradičných umeleckých remeslách a moderných digitálnych technológiách s dôrazom na ochranu životného prostredia a zlepšenie prírody:

 

„Žiaci získajú komplexné vedomosti, osvoja si tradičné umelecké a remeselné zručnosti. Vzdelávací proces obohacujú digitálne technológie ako VR, 3D modelovanie alebo digitálna animácia. Žiaci svojou tvorivou umeleckou prácou reflektujú aj súčasné trendy globálnej ochrany životného prostredia. “

 

Fotografia: Cedefop

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email