chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plataforma eletrónica para a educação de adultos na Europa

Recurso

Mittetraditsioonilise õppija õpioskused kõrgkoolis kutseõpetaja õppekaval õppimiseks

Idioma: ET

Publicado por Kadi Kass

Bakalaureusetöö eesmärgiks oli välja selgitada mittetraditsioonilise õppija õpioskused kõrgkoolis kutseõpetaja õppekaval õppimiseks ja kuidas kutseõpetajad kirjeldavad õppimist kõrgkoolis. Töö teoreetilises osas tutvustati mittetraditsioonilist õppijat kõrgkoolis ja õpioskusi. Kirjeldati ülikoolis vajalikke õpioskusi ja õppimist takistavaid tegureid. Uurimuse metoodika peatükis kirjeldati kvalitatiivset uurimisviisi, mis viidi läbi fotointervjuu põhjal. Andmeid koguti viielt ülikoolis õppivalt mittetraditsiooniliselt õppijalt, kes õppisid sessioonõppes ja käisid tööl või töötasid alaealise lapsekasvatamise kõrvalt. Fotod aitasid käivitada intervjuud ning igapäevaelu pildistamine aitas meenutada olulist teavet.

Uurimuse tulemusel selgus, et uurimuses osalejate jaoks oli oluline, kui nad saavad oma igapäevases töös ülikoolis õpitavat seostada ja ideid reaalset kasutada. Kutseõpetaja õppekaval olevad uurimuses osalejad olid praktilise kogemustega inimgrupp. Täiskasvanud õppijad tulid õppima kindla ootusega.

Uurimuse tulemused näitasid, et puudu jäi planeerimisoskusest, mis aitaks tegutseda vastavalt tähtaegadele ning õppimise eesmärgistamine. Selleks, et tänapäeval saavutada edu, on vaja kiirelt kohaneda ühiskonnas. See tingib arenguvajaduse omandama teadmisi õigete õppemeetodite valikutes ning rakendama neid. Autor loodab, et käesoleva uurimistöö tulemused aitavad kaasa mittetraditsioonilisele õppijale ülikoolis õppimiseks vajalike õpioskuste kasutamisele.

Märksõnad: mittetraditsiooniline õppija, õpioskused, fotointervjuu, kõrgkool, elukestev õpe, õppimist toetavad ja takistavad tegurid

Tartu Ülikoolis kaitstud bakalaureusetöö on avaldatud TÜ digitaalarhiivis DSpace.   

Autor(es) do recurso: 
Jaanika Vint
Data de publicação:
Quarta-feira, 26 de julho de, 2017
Língua do documento
Tipo de recurso: 
Estudos e relatórios
País:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn