Passar para o conteúdo principal
Blog
Blog

Deutsch.info - nemčinu sa z pohodlia domova učí vyše pol milióna ľudí z celého sveta

Rozmýšľali ste, že sa naučíte nemecký jazyk? Znie to ako dobrá voľba, keďže  podľa Eurostatu je nemčina druhým najčastejším jazykom v Európskej únii. Viac ako 100 miliónov ľudí hovorí po nemecky ako rodení hovoriaci a takmer 20 miliónov ľudí v EÚ sa nemčinu učí ako cudzí jazyk. V tomto článku sa dozviete ako je možné sa nemčinu učiť z pohodlia domova a bezplatne.

Dovoľte nám predstaviť vám inovatívny portál deutsch.info, ktorý obsahuje jazykový kurz rozdelený do štyroch úrovní A1, A2, B1 B2 a je určený ako začiatočníkom, tak i pokročilým, ktorí majú záujem naučiť sa tento germánsky jazyk. Okrem iného, portál ponúka aj praktické informácie o živote a práci v Nemecku a Rakúsku. Je určite vhodný pre ľudí, ktorí si hľadajú prácu v zahraničí, pracujú v zahraničí, ako aj pre študentov, turistov a obyvateľov pohraničných regiónov s Nemeckom a Rakúskom. V súčasnosti má stránka 19 jazykových verzií, vyše 562.300 registrovaných užívateľov z celého sveta a získala napr. v Nemecku ocenenie "vzdelávacia stránka roka". 

Do tvorby portálu boli zapojené organizácie z Nemecka a Rakúska, ktoré spolupracujú s kolegami z Poľska, Česka, Slovenska, Slovinska, Chorvátska, Litvy a Ruska. Títo skúsení partneri z rôznych krajín a oblastí činnosti vniesli do projektu okrem svojich odborných schopností tiež silný interkultúrny náboj. Každý z partnerov upravoval učebné materiály pre svoju krajinu a zaistil v nej propagáciu a informovanie o projekte.

“Ľudia vedia, že pre nich nemčina môže znamenať rozhodujúcu výhodu na začiatku ich kariéry," vysvetľuje Anne Pritchard-Smith, riaditeľka Österreich Institut, ktorá je jednou z ôsmich organizácií zapojených do projektu. Online portál deutsch.info oslovuje tých záujemcov, ktorí chcú dosiahnuť úspech vo svojej vlasti, alebo v niektorej z nemecky hovoriacich krajín, alebo si chcú nechať otvorené obe cesty.

 

Ak vás tento projekt zaujal, môžte sa pozrieť i na iné “jazykové” projekty organizácie Edukácia@Internet. Do povedomia by sme vám radi dali najväčšie stretnutie polyglotov Polyglot Gathering, ktoré sa bude konať v máji v Poľsku.

Login (0)

Want to write a blog post ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new article!

Discussões mais recentes

Focos temáticos 2021 da EPALE. Vamos começar!

Convidamo-lo(a) a enriquecer o que definimos para que este seja um ano intenso, contando com os seus contributos e experiência! Vamos começar por participar nesta discussão online. A discussão terá lugar a 9 de março de 2021, terça-feira, entre as 10:00 e as 16:00 CET (9:00 / 15:00 Lisboa). A discussão escrita será precedida por uma transmissão ao vivo com uma introdução aos focos temáticos de 2021 e será apresentada por Gina Ebner e Aleksandra Kozyra, da Associação Europeia para a Educação de Adultos (EAEA), em representação do Conselho Editorial da EPALE.

Mais

Debate da EPALE: o futuro da educação de adultos

A 8 de julho de 2020 (quarta-feira), com início às 10 horas e encerramento às 16 horas (CEST), a EPALE irá promover um debate online sobre o futuro da educação de adultos. Vamos discutir sobre o futuro do setor da educação de adultos, os novos desafios e oportunidades. O debate será moderado pela especialista da EPALE Gina Ebner, secretária-geral da EAEA.

 

Mais

Comunidade EPALE: partilhe os seus exemplos de boas práticas e de projetos bem-sucedidos no âmbito da educação para a cidadania

No âmbito do foco temático na Educação para a Cidadania, queremos ouvi-lo(a) a si – membro da comunidade EPALE – sobre exemplos de boas práticas e de projetos bem-sucedidos no âmbito da Educação para a Cidadania para adultos.

Mais