chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plataforma eletrónica para a educação de adultos na Europa

 
 

Sala de imprensa

Rozhovor s Noémi Ráczovou, ambasádorkou Európskeho týždňa odborných zručností

29/07/2019
Idioma: SK

S radosťou vám prinášame rozhovor s ambasádorkou Európskeho týždňa odborných zručností, Noémi Ráczovou.  

 

Noémi Ráczová je úspešná pedagogička a ilustrátorka detských kníh, ktorá pôsobí ako učiteľka a vedúca odboru Digitálna maľba - koncept art na Škole úžitkového výtvarníctva v Košiciach.

V roku 2018 bola svojimi žiakmi nominovaná do slovenskej súťaže „Učiteľ Slovenska“ , kde s prehľadom získala najviac hlasov a prevzala si „Cenu verejnosti“. V tom istom roku bola taktiež nominovaná na európsku cenu „Výnimočný učiteľ EÚ“, ktorá bola vyhlásená v rámci Európskeho týždňa odborných zručností 2018.

"Každý človek bez ohľadu na vek a zázemie, má nadanie. Odborné vzdelávanie a príprava umožňujú získať a zlepšiť si praktické zručnosti, vedomosti a kompetencie, potrebné k úspešnému uplatneniu na trhu práce a v spoločnosti. Nikdy nie je neskoro začať, je to šanca nie len pre mladých ale aj pre dospelých, zvyšuje ich šance na zamestnanie, zlepšuje osobný rozvoj a začlenenie do spoločnosti.", uvidela Noémi Ráczová. 

Video rozhovor  pripravil tím EPALE Slovensko. 

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn