chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plataforma eletrónica para a educação de adultos na Europa

Calendário

Тркалезна маса на тема: Како полесно до виза за волонтери од Европски Солидарен Корпус

Publicado por Nevenka Longurova Girova 2 meses 2 semanas

Quarta-feira 23 de setembro de 2020
Скопје
,

Центар за младински активизам Крик ве поканува на тркалезна маса на тема: Како полесно до виза за волонтери од Европски Солидарен Корпус.

Тркалезната маса ќе се одржи на 23ти септември 2020 година, со почеток од 13.00 часот, во дворот на ПОУ Др. Златан Сремец. На самиот настан ќе бидат преземени сите мерки за заштита од КОВИД 19.

На настанот ќе се дискутира процедурата за аплицирање и добивање на виза за волонтери Европски Солидарен Корпус. Од дискусијата ќе произлезат препораки за подобрување и менување на процедурата. Истите препораки ќе бидат испратени до засегнатите институции, со цел олеснување и унапредување на аплицирањето и добивањето на виза за волонтери од Европски Солидарен Корпус. На настанот ќе присуствуваат претставници од Министерство за внатрешни работи, Министерство за надворешни работи и Министерство за труд и споцијална политика, претставници на организации кои работат со волонтери од Европски Солидарен Корпус и организации кои во иднина би сакале да работат со волонтери од Европски Солидарен Корпус.
Тркалезната маса е дел од проектните активности од проектот VISA International System for Advocacy кои ЦМА Крик ги имплементира поддржани од програмата Еразмус + преку Националната агенција за европски образовни програми и мобилност. Проектот опфаќа низа активности кои имаат за цел да го олеснат процесот на извадење на виза за интернационални волонтери.

Доколку сте заинтерсирани пополнете ја апликациската форма на линкот подолу до 18ти септември 2020 година.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd2-w6uW3t3UxRk-MSHsEyhnzkRUsO-NTllho7pD-hP_snh7g/viewform

Língua principal:
Preço da inscrição: 
Não
Data limite para a inscrição: 
18/09/2020
Evento na Internet: 
Não
Organizado por: 
Центар за младински активизам Крик
Tipo de organizador: 
Outro evento
Dados de contacto: 
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd2-w6uW3t3UxRk-MSHsEyhnzkRUsO-NTllho7pD-hP_snh7g/viewform
Grupo alvo: 
Académicos, estudantes, investigadores em andragogia
Responsáveis políticos
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email