chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plataforma eletrónica para a educação de adultos na Europa

 
 

Calendário

Обука на тема „Граѓанско учество и транспарентост„

Publicado por Nevenka Longurova Girova 1 mês 3 dias

Terça-feira 12 de novembro de 2019 to Quarta-feira 13 de novembro de 2019
Пехчево
,

Фондацијата за развој на локалната заедница Штип Ве поканува да учествувате на обуката за зголемување на граѓанското учество и транспарентноста на локалните јавни претпријатија и институции.

Обуката ќе се одржи на 12 и 13 ноември (вторник и среда), 2019 година во х. Гогов во Пехчево.

Се очекува учесниците да пристигнат на 12 ноември (вторник) до 10 часот. Сместувањето, храната, патните трошоци и материјалите за работа се покриени од организаторот.

Обуката има за цел да ја зајакне соработката помеѓу граѓаните и јавните претпријатија.

Обуката за граѓанско учество и транспарентност се организира во рамки на проектот „Граѓаните одлучуваат“ имплементиран од Фондацијата за развој на локалната заедница – Штип, финансиски поддржан од Меѓународиот Олоф Палме Центар и Шведската агенција за развој и соработка.

    Ве молиме, најдоцна до понеделник, 11 ноември 2019 година, да го потврдите присуството на учесници од Вашата институција, на е-маил адреса: ngirova@frlz.org.mk.

Língua principal:
Tipo de Evento: 
Evento de desenvolvimento profissional
Preço da inscrição: 
Não
Data limite para a inscrição: 
11/11/2019
Evento na Internet: 
Não
Organizado por: 
Фондацијата за развој на локалната заедница – Штип
Tipo de organizador: 
Outro evento
Dados de contacto: 
Невенка Лонгурова Гирова ngirova@frlz.org.mk.
Grupo alvo: 
Projetos e parcerias
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn