News
Aktualności

Kai tik atsiduriate tarp daugumos, metas stabtelėti ir pamąstyti

Ši rašytojo Marko Tveno mintis ne tik puikiai atliepė šių metų Suaugusiųjų mokymosi savaitės moto “Mokaisi – gyveni, gyveni – mokaisi”, bet buvo ir viena pagrindinių minčių, išsakytų Tatianos Buelvas, Karaliaus Chuano Karloso universiteto (Madridas, Ispanija) doktorantės ir Šiaulių valstybinės kolegijos stažuotojos, vestoje interaktyvioje paskaitoje “Ateities darbo rinkai reikalingi gebėjimai: lyties aspektas”.

Interaktyvi paskaita.

Pokyčiai, nuolat vykstantys mūsų aplinkoje, iššaukia ne tik kiekybinius, bet ir kokybinius pokyčius. Pastaruosius galima įvardinti, kaip paradigmų kaitą. Pasak pranešėjos, kaip tik tokią kaitą matome ir dabar. Senoji paradigma, kuriai būdinga į nuosavybę orientuota kultūra, kai vartojame remdamiesi fizinėmis savybėmis, kurias galime pamatyti, užuosti, paliesti. Ir padaryti visa tai realiu laiku. Kai nėra nieko vertingesnio už turėjimą - įmonių, žemių, daiktų, žmonių ir pan. Kai nuolat sakoma, kuo tikėti, kai bijoma kitokio, kai kitoniškumas suprantamas kaip nukrypimas nuo normos, kai manoma, kad mūsų problemas išspręs kažkas kitas, pvz. Tam tikros institucijos, valdžia ir pan. Kai bijoma autentiškumo ir laisvės, kai bijoma išreikšti save. Senoji paradigma keičiama nauja, kuriai būdinga buvimo, o ne turėjimo kultūra, kurioje daugiau investuojame į save ir dvasingumą, aktualesniu tampa kokybinis, o ne kiekybinis santykis ir kriterijus. Kai turime nuolatos kurti save iš naujo, kai svarbiausias viso ko variklis yra informacija ir kūrybingumas, kai nekantraujame atrasti save, išreikšti savo išskirtinumą, kai norime būti savarankiški ir savivaldūs, kai priimame skirtumus ir stengiamės juose įžvelgti pozityvą, kai turime tapti savo tikrovės bendrakūrėjais, prisiimti atsakomybę už save ir savo veiksmus, bet tuo pačiu veikiame ne tik dėl savęs ir sau, o priešingai – keičiamės tam, kad pakeitume aplinką. Kai nuolat savęs klausiame “Kokie mano gabumai? Kaip galiu pagerinti pasaulį?”

Tačiau natūralu, kad tas virsmas neįvyksta savaime. To turime mokytis, įgyti naujų žinių, gebėjimų ir kompetencijų, atsisakyti senų stereotipų ir nuostatų. Kaip tai padaryti, kaip ir kokiu būdu tai ugdytis – tai ir buvo tolesnės interaktyvios diskusijos temos.

 paskaita.
Login (3)

Chcesz napisać artykuł?

Nie wahaj się!

Kliknij na poniższy link i dodaj nowy artykuł!

Najnowsze dyskusje

Dyskusja EPALE na temat społeczności uczących się na obszarach wiejskich

Nie przegap kolejnej dyskusji EPALE w środę, 8 czerwca!

Więcej

Dyskusja online na temat kultury w czasach kryzysu

W czwartek 28 kwietnia 2022 r., między godz. 10.00 a 16.00, na EPALE odbędzie się transmitowana na żywo dyskusja online na temat kultury w czasach kryzysu.

Więcej

Edukacja w sytuacji kryzysowej: konsekwencje wojny w Ukrainie.

W czwartek 17 marca 2022 r. w godz. 10.00-16.00 EPALE będzie gospodarzem dyskusji online, podczas której omówimy edukację kryzysową oraz jaką rolę może odegrać kształcenie dorosłych w radzeniu sobie ze skutkami konfliktów i sytuacji kryzysowych.

Więcej