chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektroniczna platforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie

Serwis informacyjny

Eurokomisia predstavila opatrenia na podporu zamestnanosti mladých ľudí

22/12/2016
przez Katarína Šoková
Język: SK

Brusel 7. decembra (TASR) - Európska komisia (EK) predstavila dnes sériu opatrení na podporu zamestnanosti mladých ľudí, skvalitnenie a modernizáciu ich vzdelávania, zvýšenie investícií do zručností a lepšie príležitosti na ich štúdium v zahraničí.

Komisia pripomenula, že boj proti nezamestnanosti mladých ľudí je prioritou Európskej únie (EÚ). Pred troma rokmi bola zavedená záruka EÚ pre mladých ľudí a iniciatíva na podporu zamestnanosti mladých ľudí. Aj vďaka tomu je v porovnaní s rokom 2013 v EÚ o 1,6 milióna menej nezamestnaných mladých Európanov. A o 900.000 sa zmenšil počet tých, ktorí nie sú zamestnaní, ale sú v procese vzdelávania či odbornej prípravy. EK nedávno navrhla navýšiť záruky pre mladých ľudí o ďalšie 2 miliardy eur, čo znamená podporu pre asi milión mladých ľudí do roku 2020.

Komisia oznámila, že za účelom vzdelávania a štúdia v inej krajine spúšťa program "ErasmusPro"- nová iniciatíva v rámci programu Erasmus+, ktorá je zameraná na podporu dlhodobého umiestňovania učňov v zahraničí.

Komisia zároveň navrhla rámec kvality učňovskej prípravy, v ktorom sa stanovujú základné zásady plánovania a poskytovania učňovskej prípravy na všetkých úrovniach.

V rámci dnešných opatrení EK predstavila aj tie, ktoré majú pomôcť členským štátom poskytovať vysokokvalitné vzdelávanie všetkým mladým ľuďom tak, aby získali vedomosti a zručnosti, ktoré im umožnia reagovať na nové príležitosti a výzvy, ktoré prinášajú globalizácia a technologické zmeny.

Na bratislavskom summite zo 16. septembra lídri 27 členských krajín potvrdili svoj záväzok bojovať proti nezamestnanosti mládeže a vytvoriť viac príležitostí pre mladých ľudí. Bratislavská cestovná mapa stanovila konkrétne výsledky a termíny s cieľom vytvoriť sľubnú hospodársku budúcnosť pre všetkých a tiež lepšie príležitosti mladým ľuďom.

 

 

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn