chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektroniczna platforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie

Blog

Domėtis kraštotyra tampa dar paprasčiau

26/04/2020
przez Greta Bacevičiūtė
Język: LT

Viešosios bibliotekos Lietuvoje ir užsienyje turi unikalią patirtį dirbant su kraštotyra bei gali ją pristatyti, pasitelkiant tiek tradicinius, tiek inovatyvius metodus. Vienas iš jų – Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos įgyvendinamas Erasmus+ projektas „Cultural Heritage for the Future: Discover, Share and Learn“.

Bendradarbiaujant siekiama susipažinti su nacionaliniu ir kitų šalių kultūros paveldu, pasakoti ir dalintis istorijomis, kurios apjungia įvairias kultūros ir mokymosi visą gyvenimą sritis. Su partneriais  iš Slovėnijos, Švedijos, Danijos ir Estijos sukurta svetainė „Bičių korys. Bendruomenių kraštotyra“. Tai duomenų rinkinys arba „korys“, į kurį savo „medų“ – prisiminimus, pasakojimus, vaizdinę medžiagą – gali atnešti kiekvienas, besirūpinantis savo šalies ar regiono paveldo išsaugojimu. Čia galite ne tik susipažinti su Lietuvos ir kitų tautų kultūros paveldu, bet ir patys įkelti savo krašto istoriją.

 

Įkelk savo istoriją

Norite pasidalinti savo gimtojo miesto ar miestelio istorija? Pristatyti unikalų gamtos ar architektūros kampelį? O gal papasakoti, kokiu amatu užsiimate pats ar jūsų giminaitis? Tai padaryti visai nesunku. Pateikti informaciją galima užpildžius anketą arba parašius el. laišką info@bendruomeniukrastotyra.lt. Tuomet laukite svetainės administratorių patvirtinimo ir raskite savo krašto istoriją skiltyje – vietovės, o kraštiečių istorijas skiltyje – asmenybės.  

Daugiau informacijos kaip įkelti istoriją rasite specialiai paruoštoje virtualioje galerijoje.

Galima sakyti, kad interneto svetainės aktyvumas priklauso nuo jos sekėjų įsitraukimo. Tad kviečiame užsukti ir dalintis istorijomis: https://bendruomeniukrastotyra.lt/

 

Apie kultūros paveldą Lietuvoje ir ne tik jums patogiu metu

Susipažinkite su projekto partnerių kraštotyrine veikla:

Herningo viešosios bibliotekos Danijoje lokalios istorijos enciklopedija puslapyje herninghistorie.dk

Danijos miestų ir nuosavybių nuotraukų iš paukščio skrydžio kolekcija. Karališkoji Biblioteka. www.kb.dk

Slovėnijos Kranj viešosios bibliotekos virtualus nuotraukų albumas puslapyje kamra.si.

Slovėnijos Kultūros paveldo apsaugos institutas: https://www.zvkds.si/sl/o-nas

Švedijos nacionalinė paveldo taryba („Riksantikvarieämbetet“): https://www.raa.se/

Estijoje veikia kelios organizacijos, besirūpinančios kultūros paveldo rinkimu ir saugojimu. „Muinsuskaitseamet“ – Paveldo Taryba, besirūpinanti kultūrinio paveldo apsauga: https://www.muinsuskaitseamet.ee/en/estonian-cultural-heritage-book
„Eesti Kunsti Akadeemia“ Estijos Menų Akademija, kurioje studijuojama apie kultūros paveldo apsaugą – https://www.artun.ee/en/curricula/cultural-heritage-conservation/

Svetainė „Vilnijos vartai“ yra skirta Vilniaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Vilnija) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Vilniaus apskritį – dramatiškos istorijos, turtingos materialinės ir dvasinės kultūros, savitų tradicijų kraštą: http://www.vilnijosvartai.lt/.

Svetainė „Dainavos kraštas“ yra skirta Alytaus regiono bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Duomenų bazės vietovių dalyje pateikiama informacijos bei apžvelgiama literatūra ir šaltiniai apie Alytaus kraštą ir jam priklausančias vietoves: http://www.dainavoskrastas.lt/.

https://amb.lt/regionas/data/public/thumbnails/2019/03/resize_400x400_cultural-heritage-for-the-future-logotipas-01.png

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email
Refresh comments Enable auto refresh

Wyświetla 1 - 2 z 2
  • Obrazek użytkownika Rita Vargalytė
     Dėkoju Greta, už informaciją apie projektą. Puiki idėja įamžinti tautinį paveldą skaitmeniniu pavidalu!!! Apsilankiau svetainėje http://www.dainavoskrastas.lt ir labai daug sužinojau apie Alytaus kraštą ir jam priklausančias vietoves. Linkiu sėkmės! Rekomenduoju visiems užsukti į straipsnyje pateiktas nuorodas! 
  • Obrazek użytkownika Greta Bacevičiūtė
    Ačiū, Rita. Smagu, kad domitės! Maloniai kviečiu dalintis savo istorijomis svetainėje „Bičių korys. Bendruomenių kraštotyra“. Labai lauksime!