chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektroniczna platforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie

Serwis informacyjny

“Nenorunātās tikšanās”. Starptautiska izstāde Arsenālā

24/01/2020
przez Anita Apine
Język: LV

No 2019. gada 13. decembra līdz 2020. gada 23. februārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē "Arsenāls" (Vecrīgā, Torņa ielā 1) ir skatāma Latvijas Laikmetīgās mākslas centra organizētā starptautiska izstāde "Nenorunātās tikšanās".  Projekts, kas notiek Latvijas valsts simtgades programmā, ir veltīts zinātniskās fantastikas žanra ietekmei mākslas teritorijā, ietverot gan vēsturisku izpēti, gan nākotnes scenārijus.

“Nenorunātās tikšanās” pievēršas zinātniskās fantastikas iespaidam Latvijas kultūrtelpā pagājušā gadsimta otrajā pusē, kā arī parāda mūsdienu mākslinieku darbus, kuros, iztēlojoties alternatīvas nākotnes iespējas, izcelti šobrīd aktuāli feminisma, ekoloģijas un politikas jautājumi. Projekta nosaukums aizgūts no brāļu Strugacku tāda paša stāstu krājuma (“Неназначенные встречи”, 1980), kas izdots Rīgā 1987. gadā.

Vairāk: http://www.lnmm.lv/lv/apmekle/izstades/6055-nenorunatas-tiksanas

Ceturtdienu vakaros ikviens interesents tiek aicināts uz kuratoru vadītām ekskursijām izstādē “Nenorunātās tikšanās”. Ekskursijas vadīs viena vai vairākas no izstādes kuratorēm - Solvita Krese, Inga Lāce un Andra Silapētere.

Izstāde “Nenorunātās tikšanās” būs aplūkojama līdz 2020. gada 23. februārim.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Wyświetla 1 - 1 z 1
  • Obrazek użytkownika Irina Belova
    Apmeklēju šo izstādi kopā ar savu bērnu. Kā arī mēs piedalījāmies mākslas darbnīcā “Robotu diena”, kas bija saistīta ar kosmosa tēmu. Man šis pasākums interesēja arī “izglītības vides” kursa kontekstā, kā neformālā izglītības vide. Gribu atzīmēt, kā pasākums bija organizēts lieliski: bērni apskatījās izstādi mākslinieces pavadībā, noklausījās interesantu stāstu par kosmosu un robotiem un pēc tam veidoja savu īpašu kosmosa kuģi. Visi materiāli mākslas darbnīcas dalībniekiem tika nodrošināti, vecāki iesaistījās un palīdzēja bērniem ar radošu darbu. Darbs izstāžu zāles sienās ir ļoti interesanta pieredze gan vecākiem, gan bērniem. Manuprāt, tieši tāda veida (apmeklējot izstādi un veidojot radošu darbu muzeja sienās) var vislabāk iepazīstināt bērnus ar laikmetīgu mākslu.