chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektroniczna platforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie

Serwis informacyjny

Iespēja pieaugušajiem mācīties par ilgtspēju

04/12/2019
Język: LV

30.novembrī, plkst.11.00–14.00 Valmieras integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, notika pirmā neformālā izglītības kursa pieaugušajiem “Līdzsvarota dzīve 2: vide, cilvēks, sabiedrība” nodarbība “Ilgtspējīga attīstība: no teorijas līdz rīcībai”. Nodarbība bija viena no sešām kursa nodarbībām, kas notiks sestdienās, reizi mēnesī, aicinot jebkāda vecuma un nodarbošanās interesentus piedalīties ekspertu vadītās lekcijās un praktiskās nodarbībās par dažādām ar ilgtspēju saistītām tēmām. Valmieras bibliotēka ir uzsākusi jau otro mācību gadu šai jomā. Tas, ka valmieriešus interesē vides jautājumi, liecina labā apmeklētība. Uz šo nodarbību ieradās 27 dalībnieki.

Kursa ievadnodarbība notika jau 9.novembrī, kad interesenti bija aicināti uz izglītojošās vides spēles Eco-Buddy maču, rosinot izprast dažādu produktu dzīves ciklu, dabā pastāvošās sakarības.

30.novembrī nodarbība rosināja uzzināt vairāk un domāt kritiski par bieži dzirdētiem jēdzieniem “ilgtspējīga attīstība” un “klimata pārmaiņas”, uzzināt un pārrunāt globālās un nacionālās aktualitātes saistībā ar šīm tēmām, kā arī gūt papildu iedvesmu un atziņas videi draudzīgai rīcībai.

Dalībnieki ir aicināti nodarbībām pieteikties, zvanot pa tālruni 26495997 vai rakstot e-pastu info@valmiera.lv

Nākamās nodarbības plānotas šādos datumos:

  • 14.decembris, 2019. Cukurs uzturā;
  • 11.janvāris, 2020. Iekšējais ceļš uz līdzsvaru;
  • 8.februāris, 2020. Permakultūra pilsētu dārzkopībā;
  • 14.marts, 2020. Bezatkritumu dzīvesveids Valmierā.
  • 4.aprīlis, 2020. Noslēgums, mācību ekskursija.

Pieaugušo neformālās izglītības programmu pieaugušajiem “Līdzsvarota dzīve: vide, cilvēks, sabiedrība” Valmieras bibliotēka organizē otro reizi. Programmas mērķis ir celt tās dalībnieku apziņu par vides un sabiedrības ilgtspējas problēmām, to risinājumiem, kā arī iedvesmot ikdienas paradumu maiņai atbilstoši ANO ilgtspējīgas attīstības mērķiem (Agenda 2030). Kursa laikā tiks sniegta ievada informācija par dažādām ar ilgtspēju saistītām tēmām, piedāvāta iespēja izvērtēt, kas ir līdzsvarota dzīve, tās vajadzības, risinājumi. Nodarbības rosinās dziļāk pārdomāt tēmas, kas saistītas ar līdzsvarotas dzīves ietekmi uz ķermeņa veselību, garīgo veselību, vidi un pašattīstību. Caur praktisku līdzdarbību apmācību kurss piedāvās arī rīcību piemērus līdzsvarotai dzīvei.

Dalība kursa nodarbībās būs bez maksas. Iespējams apmeklēt atsevišķas nodarbības par sev interesējošām tēmām, kā arī visu kursu kopumā. Apmeklējot vismaz 75% no visām nodarbībām, būs iespējams saņemt kursa apmeklējuma apliecinājumu.

Informāciju par kārtējās nodarbības saturu var uzzināt apmeklējot Valmieras bibliotēkas mājaslapu: http://biblioteka.valmiera.lv/

Pieaugušo neformālās izglītības programma pieaugušajiem “Līdzsvarotā dzīve 2” kā NORDPLUS atbalstītā starptautiskā projekta "Mana zaļā identitāte"/ "My Green Identity" (2018-2020) aktivitāte notiek Valmieras bibliotēkā, sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību.

 

 

Līga Bieziņa,
Valmieras pilsētas pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn