chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektroniczna platforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie

 
 

Blog

Digitální vzdělávání na pracovišti – šest klíčových výzev

26/11/2019
przez Kristýna Fantová
Język: CS
Document available also in: EN RO FR FI

We are at the start of a revolution in how adults access and use learning opportunities in the workplace. In this article, the second of two blog posts on digital learning in the workplace, EPALE thematic coordinator Andrew McCoshan looks at the challenges it presents for practitioners in the sector.

Příležitosti pro vzdělávání na pracovišti, které se nabízejí díky novým technologiím rostou snad každým dnem.  V předchozím příspěvku  jsem zkoumal příklady toho, jak se tyto příležitosti využívají. Zároveň však digitální vzdělávání vyvolává řadu otázek, se kterými se lidé v praxi musí utkat.

1. Jak můžeme digitální technologie nejlépe využít pro pedagogické účely?

Digitální technologie ve vzdělávání mají ohromný potenciál pro změnu v pedagogických přístupech na pracovišti. Nicméně, jak si všímá OECD:

„[…] prostá přítomnost technologie sama o sobě na inovaci nestačí […] Také by se nemělo předpokládat, že inovace je synonymem pro digitalizaci procesů, protože digitalizace může znamenat prosté převedení tradičních metod a pedagogických přístupů do jiného formátu.“

Přístup ke zdrojům online dává učitelům a školitelům možnost pracovat s více zdroji, což nemusí nutně mít dopad na učební proces. Nicméně ty stejné zdroje mohou být využity tak, že posunou pedagogické metody novým směrem, například ke smíšenému učení (blended learning) a převrácené třídě (flipped classroom). Jak máme zajistit, že se takových příležitostí chopíme? Které z těchto příležitostí chceme nebo potřebujeme uchopit a proč?

Odpovědi na tyto otázky nejsou jednoduché. V čele jakékoliv pedagogické změny jsou učitelé a školitelé. Je proto zjevné, že musíme zajistit, aby měli nutné předchozí znalosti, dovednosti a kompetence získané vhodným předchozím vzděláváním. Také musíme pomoci poskytovatelům, aby jejich strategie zahrnovaly technologické změny a tím se zajistila maximalizace užitků z příležitostí, které nabízejí, uceleným a plánovaným způsobem. Ale jak se bude takový vývoj odehrávat v praxi?   

2. Jak poznáme, kdy jsou internetové zdroje kvalitní?

Rychlý nárůst digitálního vzdělávání vyvolává důležité otázky ohledně kvality: na internetu existuje tolik zdrojů, jak poznáme, co je dobré a co ne? To je téma, které učitelé a školitelé vznášejí často. I když využijí svůj profesionální úsudek, podobně jako by ho použili při výběru učebnice, zdá se, že tváří v tvář tak ohromujícím možnostem výběru často ztrácejí jistotu.  Je zajímavé, jak jsme viděli v minulém souvisejícím příspěvku, že velká většina firem kombinuje obsah získaný u internetu se svým vlastním obsahem, připraveným na míru, což je jeden ze způsobů, jak vyřešit otázku kvality a relevance. Nicméně učení online také ohromně zvyšuje možnosti pro sebeřízené učení. Jak se v takovém prostředí mohou studenti ujistit, že pracují s důležitým a kvalitním zdrojem?

Možná, že zde by pomohlo rozvíjet na internetu reputační stránku. Přespěte v hotelu a přijde vám pozvánka, abyste na internet napsali hodnocení. Kupte si něco od internetového obchodu a požádají vás, abyste svůj nákup ohodnotili. Možná, že se pro vzdělávání online musejí vyvinout také takové „tržní mechanismy“ – „LearningAdvisor“ podobně jako „TripAdvisor“? Nebo by byly lepší jiné mechanismy?

3. Kdo by měl uznávat/validovat vzdělávání online a ve srovnání s jakými standardy?

Vzdělávání online také otevírá otázku, kdo ho uznává a na základě jakých standardů. Vzdělávání online posouvá hranici mezi formálním a neformálním vzděláváním a školením. Objevují se alternativní modely jako jsou „digitální odznaky“. Ale kde takové alternativy zanechávají studenta ve vztahu ke kvalifikacím, které uznává stát a sociální partneři?

Odpověď na tyto otázky se v různých zemích může lišit. Kde funguje systém uznávání kvalifikací dlouho a je hluboce společensky a ekonomicky zakořeněn, tam může být přijetí nových možností uznávání kvalifikací těžké. Naopak země, které jsou v procesu individualizace vzdělávací cesty každého a zavádějí způsoby znávání přechozího učení, jako například Finsko, jsou možná připraveny na řešení těchto nových výzev.

4. Roste podíl soukromých poskytovatelů – mají na to veřejní poskytovatelé reagovat?

Mnoho digitálních produktů a zdrojů online je vytvořeno na komerční bázi specializovanými firmami. I když je těžké odhadnout velikost soukromého sektoru, jeho přítomnost se zvětšuje. Vzdělávání na dospělých na pracovišti bylo vždy podporované soukromým školicím sektorem, kdy si zaměstnavatelé nakupovali celé tréninkové programy, nebo jednotlivá jednorázová školení, aby pokryli svoji potřebu nových dovedností. Zdá se, že se zde objevuje celkem „smíšená ekonomika“, kde na jedné straně stojí nevídané množství bezplatného, otevřeného přístupu ke vzdělávacím zdrojům, a na druhé straně drahé produkty, jako učební nástroje založené na virtuální nebo smíšení realitě, které vyžadují podstatnou úvodní investici, a jsou proto dostupné pouze pro soukromé poskytovatele.

Nicméně to se může ještě v nadcházejících letech vyvinout. Možnost získat školení tak snadno online znamená rostoucí výzvu pro tradiční hranice v odborném vzdělávání a školení a pro jejich pozici formálního veřejného poskytovatele. Způsob, jak se této situaci přizpůsobit bude důležitý pro poskytovatele odborného vzdělávání a školení, zejména ty na trhu vzdělávání na pracovišti. Bylo by zajímavé slyšet o příkladech řešení z různých míst v Evropě - pokud máte takové příklady, můžete je sdílet v sekci komentářů pod článkem.

5. Jak můžeme zajistit, aby se nové nástroje pro vzdělávání vyvíjely na malých, stejně jako na velkých trzích?

Na všech trzích dochází k selhání tržních mechanismů – a trh se vzděláváním na pracovišti není výjimkou. Některé obchodní odvětví jsou tak malá, že vývoj digitálních a online nástrojů není komerčně proveditelný. To stejné nastává v případě jazyků, kterými hovoří relativně málo uživatelů. Mezinárodní komerční poskytovatelé budou pracovat ve světových jazycích, aby maximalizovali prodej. Je třeba nějakého způsobu veřejného zásahu, aby mohly profitovat všechny sektory a země? Otevřený přístup ke zdrojům a schopnost učitelů a školitelů přizpůsobit učební zdroje potřebám jsou některé z možností, jak pomoci všem sektorům a jazykovým skupinám mít užitek z nových technologií ve vzdělávání.

6.  Může digitální vzdělávání vést ke větší nerovnosti ve vzdělávání?

Musíme se zabývat možností, že digitální vzdělávání může mít nezamýšlený dopad ve formě rozšiřování propasti mezi lidmi, kteří se jako dospělí vzdělávají, a kteří ne. Je v tom neblahá logika…  

Otázka: Pokud učení online otevře více a jednodušších možností, jak se mohou lidé vzdělávat (v neposlední řadě prostřednictvím sebeřízeného učení), kdo z toho pravděpodobně bude mít největší užitek?

Odpověď: Ti, kdo se již teď pravděpodobně vzdělávají, což jsou ti, kdo jsou společensky a ekonomicky zvýhodnění.

To je zneklidňující, protože již v současné době má Evropa příliš mnoho společenských bariér. Již víme, že existuje „digitální rozdělení“: ačkoliv se v Evropě daří ho zmenšovat, stále přetrvává. Nedostatek přístupu k digitálním technologiím je největší u lidí s nejnižším vzděláním. Je to problém, který se překrývá s tématem přístupu k příležitostem digitálního vzdělávání a je to problém, kterým by se tvůrci politik měli zabývat naléhavě.

Jistě existují další výzvy!

To to je pouze šest z výzev v digitálním vzdělávání, které identifikoval já. Jsem si jistý, že jsou další. Sdílejte své myšlenky v sekci komentářů pod článkem.  


Andrew McCoshan pracuje přes 30 let ve vzdělávání a školení v Evropě jako akademický výzkumník a konzultant. V současné době působí jako Senior Research Associate v Educational Disadvantage Centre na Dublin City University v Irsku.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn