chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektroniczna platforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie

 
 

Kalendarz

Презентација на ЕПАЛЕ платформа

Zamieszczone przez Nevenka Longurova Girova 2 miesiące 10 godzin temu

piątek 20 Wrzesień 2019
Skopje
,

Презентација на ЕПАЛЕ платформата во рамки на првиот состанок со избраните граѓански организации за менторска поддршка.

Менторската поддршка е дел од проектот „Правна помош и поддршка за застапување и одржливост на локални граѓански организации“ финансиран од Европската Унија, спроведуван од Македонско здружение на млади прваници, Фондација за развој на локалната заедница, Коалиција Сите за правично судење и Данскиот совет за бегалци.

 

Презентацијата ќе се одржи на 20.09.2019 од 14.00 часот во Граѓанскиот ресурсен центар, ул. „Св. Кирил и Методиј“ бр. 50, Скопје.

Język podstawowy:
Koszty udziału: 
Nie
Termin rejestracji: 
18/09/2019
Wydarzenie online: 
Nie
Typ organizatora: 
Inne wydarzenie
Liczba delegatów: 
< 100
Grupa docelowa: 
Projekty i partnerzy
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn