chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektroniczna platforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie

Kalendarz

Prečo je dôležité podporovať vzdelávanie dospelých v regiónoch?

Zamieszczone przez EPALE SK 1 miesiąc 2 tygodnie temu

piątek 24 Kwiecień 2020
Bratislava
,

Prečo je dôležité podporovať vzdelávanie dospelých v regiónoch?  je názov záverečnej konferencie projektu podporeného z OP EVS „Tvoríme modernú politiku vzdelávania dospelých“. O implementácii projektu sme informovali pred rokom po ukončení fázy monitorovania verejných politík vzdelávania dospelých, v marci v roku 2019.

Získané informácie sme vyhodnotili a na ich podklade sme pripravili správu: Návrhy riešení verejnej politiky vzdelávania dospelých vrátane praktických odporúčaní pre regióny.

 

Konferencia má za cieľ prezentovať naše zistenia a odporúčania v oblasti vzdelávania dospelých predovšetkým pre regióny. Našim zámerom bolo zistiť prečo Slovensko v európskych štatistikách o účasti dospelej populácie na vzdelávaní dosahuje v porovnaní s ostatnými krajinami EÚ iba slabé 4% (2019). Čo môžeme urobiť preto, aby sa účasť dospelých zvýšila na plánovaných 10% (2020)?  Prečo je vzdelávanie dospelých dôležité a aké sú jeho benefit pre regióny?

Na mapovaní informácií, ich vyhodnotení a vypracovaní návrhov riešení a odporúčaní pre regióny sa zúčastnilo celkovo 20 expertov predovšetkým z partnerských organizácií v projekte. V partnerských organizáciách sú reprezentované organizácie vzdelávania dospelých z každého sektora. Na projekte sa zúčastnili: ministerstvo školstva, ŠIOV, samosprávy, vysoké školy, SŠ, súkromní poskytovatelia VD, mimovádne organizácie, kultúrne ustanovizne (múzeá, knižnice, osvetové strediská), AIVD, zamestnávatelia, ÚPSVAR, ai.

Konferencia sa uskutoční dňa  23. 04. 2020 v priestoroch Vedeckého parku Univerzity Komenského, Ilkovičova 8, Bratislava. Program konferencie, registrácia a ďalšie detaily budú zverejnené v polovici marca. Budeme radi, ak vás táto téma zaujme a zúčastníte sa na konferencii. Zatiaľ si zarezervujte tento termín.

Język podstawowy:
Typ wydarzenia: 
Konferencja
Koszty udziału: 
Nie
Wydarzenie online: 
Nie
Organizator: 
Academia Istropolitana Nova
Typ organizatora: 
Inne wydarzenie
Liczba delegatów: 
< 100
Grupa docelowa: 
Decydenci
Tematy:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn