chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektroniczna platforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie

 
 

Kalendarz

Бесплатна работилница за доење во Битола

Zamieszczone przez Fatma Bajram Azemovska 4 tygodnie 15 godzin temu

poniedziałek 28 Październik 2019
Bitola
,

Пријавете го вашето присуство на info@matrona.org.mk и учествувајте на бесплатната работилница за доење во Битола на 28.10.2019 во Хотел Милениум. За секоја мајка - следува подарок!!! Бројот за присуство е ограничен на 40 посетители!... Matrona Intl заедно со Прим. д-р Марина Поп-Лазарова продолжува со едукативните работилници за улогата на мајчиното млеко, предусловите за успешно доење и грижата за новороденчето.
...Бидејќи ништо не може да го замени мајчиното млеко, а доењето е најдобриот избор за бебето и мајката, Ве покануваме на кафе дружење во Хотел Милениум во Битола, каде со помош на стручни и практични совети од докторката ќе ги дознаете најважните факти за доењето и грижата за новороденчето. Пријатели на оваа работилница ќе бидат тимот на Medela Macedonia, Sebamed Makedonija, Ewopharma Makedonija, Vitabiotics Macedonia и 4U pharma каде ќе имате можност да се запознаете со нивните производи.
Учеството на работилницата е бесплатно и е наменето за трудници и мајки.
Регистрирајте се на емаил info@matrona.org.mk до 25.10.2019

Język podstawowy:
Koszty udziału: 
Nie
Termin rejestracji: 
25/10/2019
Wydarzenie online: 
Nie
Organizator: 
Medela Macedonia, Sebamed Makedonija, Ewopharma Makedonija, Vitabiotics Macedonia и 4U pharma
Typ organizatora: 
Inne wydarzenie
Dane kontaktowe: 
info@matrona.org.mk
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn