chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektroniczna platforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie

 
 

Serwis informacyjny

Prezentētas vadlīnijas par iecietības un savstarpējās cieņas principu iekļaušanu integrācijas atbalsta aktivitātēs

11/04/2019
Język: LV

2019. gada 9. aprīlī PROVIDUS rīkoja mācības par iecietības un savstarpējās cieņas principu iekļaušanu bēgļu un migrantu integrācijas atbalsta aktivitātēs, kurās ar teorētiskiem un praktiskiem piemēriem dalījās Santa Tivaņenkova no LR Tiesībsarga biroja un Ēriks Treļs no Valsts policijas koledžas. Šo mācību laikā arī tika prezentētas vadlīnijas par iecietības un savstarpējās cieņas principu iekļaušanu integrācijas atbalsta aktivitātēs.

Pēdējos gados paaugstinātas un daudzveidīgākas migrācijas plūsmas ir būtiski ietekmējušas Eiropas valstis un to politikas jomas. Aizvien pieaug atbalsts populistiskiem vēstījumiem, kas izraisījuši bailes un naidīgumu pret „citiem”, un politiskajā retorikā ieviesuši jēdzienus kā „migrantu plūdi”. Taču šajā kontekstā netiek darīts gana, lai sagatavotu bēgļus un migrantus saziņai ar iestādēm, palīdzētu viņiem izprasti valsts tiesību aktus, kā arī novērstu un cīnītos pret neiecietību, kas nākusi no uzņemošās sabiedrības vai tiek vērsta pret to.

Tieši tādēļ projekts „RACCOMBAT: Rasisma un ksenofobijas novēršana un apkarošana, attīstot ārzemnieku sociālās prasmes” pētīja dalībvalstu pieredzi rasisma, ksenofobijas un citu neiecietības veidu apkarošanā. Tika apskatīti veidi, kā jauniebraucēji tiek iepazīstināti ar tiesību aktiem, sabiedrības tradīcijām un vērtībām un kā tiek veicinātas zināšanas par attiecīgajām iestādēm un starpkopienu aktivitātēm visā migrantu iepazīšanās, pielāgošanās un integrācijas procesā.

Esošo prakšu analīze radīja konceptuālo pamatu šīm vadlīnijām, un to mērķis ir tādas uzņemšanas un integrācijas sistēmas attīstība, kurā īstenotās aktivitātes tiecas atbalstīt un izglītot jauniebraucējus, lai viņi nepieļautu naidīgu un neiecietīgu rīcību no nevienas integrācijas procesā iesaistītas puses, kā arī atpazītu un apkarotu diskrimināciju, izmantojot galvenos valsts piedāvātos tiesiskās aizsardzības līdzekļus.

Vadīnijas latviešu valodā pieejamas šeit (.pdf).

Labās prakses piemēru apkopojums pieejams šeit (.pdf).

 


Agnese Lāce, PROVIDUS vadošā pētniece

Avots: providus.lv.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Wyświetla 1 - 3 z 3
 • Obrazek użytkownika Ilze Latkovska
  Ir nozīmīgi izstrādāt vadlīnījas šādiem sarežģītiem procesiem. Vēl nozīmīgāk ir tās īstenot dzīvē. Latvijai gan sabiedrības, gan institūciju attieksmes līmenī pret integrāciju ir kur augt. Viena no būtiskākajām sadaļām, lai sistēma ir derīga cilvēkam, nevis cilvēks rīkojas, lai sistēmā viss kārtībā. Apzināt problēmu un meklēt veidus, kā to risināt, jau ir laba ceļa sākums.
 • Obrazek użytkownika Santa Baumane
  Iepazīstoties ar labās prakses piemēru apkopojumu ir redzams, ka dažas valstis, piemēram, Beļģija, Bulgārija, Rumānija ir izveidojušas dažādus veidus imigrantu iekļaušanai valstī. Tomēr, manuprāt, visefektīvākais veids, kā cilvēkam iekļauties jaunā sabiedrībā, ir cieša sadarbība ar tādu kā mentoru, sociālo darbinieku, kurš atbalsta un palīdz gluži kā mentors, vadītājs cilvēkam, kas ir jauns darbinieks uzņēmumā. Protams, tas prasa daudz dažādu resursu: cilvēkus, laiku, finanses u.c.
  Uzskatu, ka milzīgai iniciatīvai ir jānāk tieši no tā cilvēka, kas vēlas iedzīvoties jaunā valstī, neatkarīgi no apstākļiem, kāpēc ir nonācis tajā. Ja šis cilvēks būs aktīvs, domāt un analizēt spējīgs, ieinteresēts savas labklājības nodrošināšanā, tad pareizi veidi, ceļi un cilvēki tiks atrasti.
 • Obrazek użytkownika Elīna Šilinga
  Tas viss izklausās tik sapņaini. Ņemot vērā notiekošo Eiropā pēdējo gadu laikā, kad bijuši neskaitāmi uzbrukumi un gājuši bojā iedzīvotāji. Un tajā ir bijuši iesaistīti bēgļi, un cik arī nav rādīts sociālajos tīklos kā viņi uzvedas, kā uzbrūk sievietēm. Šķiet tā ir velti izšķiesta valsts nauda tāda veida projektiem.