chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektronisch platform voor volwasseneneducatie in Europa

Leermiddel

Pilietiškumo puoselėjimas savanoriškoje veikloje

Taal: LT

Gepost door Inga Jagelavičiūtė

Jeigu mūsų paprašo įvardinti svarbiausias vertybes, tiesiog čia ir dabar, neskirstant jų į dvasines ar materialias, politines ar religines, kiek iš mūsų pirmame penketuke paminime pilietiškumą? Juk dabar be pilietiškumo neįsivaizduojama šiuolaikinė demokratiška visuomenė. Demokratijos sėkmė priklauso nuo piliečių aktyvumo dalyvaujant visuomeniniame ir valstybiniame gyvenime, o pilietiškumas prasideda nuo pagalbos savo artimui, mokesčių mokėjimo, dalyvavimo bendruomenės veikloje, iki sprendimų priėmimo valstybės valdymo, savo ir šalies ateities klausimais.

Šiuolaikinėje visuomenėje vis stipriau įsigali nuostata, kad aktyvus demokratijos puoselėjimas ir akivaizdus pilietiškumo įrodymas yra savanoriška piliečių veikla. Savanorystės pagrindu grindžiama veikla laikoma vienu iš pilietinės visuomenės pagrindų ir padeda įkūnyti tokias vertybes kaip teisingumas, solidarumas ir pilietiškumas. O kas tai yra savanorystė, kam ji naudinga ir kodėl svarbi? Šiame straipsnyje svarstoma, kodėl savanoriška veikla yra svarbi auginant ir puoselėjant pilietiškumą.

Auteurs van het materiaal: 
Inga Jagelavičiūtė
Publicatiedatum:
maandag, 18 februari, 2019
Taal van het document
Type materiaal: 
Artikelen
Land:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email