chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektronisch platform voor volwasseneneducatie in Europa

Leermiddel

Trečiojo amžiaus universitetai Lietuvoje. 2018 m. situacija

Taal: LT
Document available also in: EN

Gepost door Aušrinė Česnulienė

Trečiojo amžiaus universitetai yra viena labiausiai populiarėjančių mokymo įstaigų Lietuvoje. Pirmasis TAU atsirado 1995 m., 2012 m. veikė 24 TAU, 2014 m. pavasarį Lietuvoje jau buvo žinomi 40 įvairiuose miestuose veikiantys Trečiojo amžiaus universitetai, o 2018 m. pavasarį buvo žinoma apie 67 Lietuvos savivaldybėse savarankiškai veikusius TAU.

Pirmą kartą moksliškai tyrinėti Lietuvos Trečiojo amžiaus universitetų veiklą pabandyta 2012 metais, antrą kartą Lietuvos TAU veiklos tyrimas atliktas 2014 m. O kaip situacija šalies Trečiojo amžiaus universitetuose pasikeitė nuo 2014 m. atlikto tyrimo laikų?

2018 m. balandžio – birželio mėnesiais buvo atlikta Lietuvos TAU vadovų apklausa, kuria siekta išsiaiškinti, kaip jiems sekasi įgyvendinti Trečiojo amžiaus universitetų veiklą.

Pasirėmus 2014 m. naudotu tyrimo instrumentu, atrinktos svarbiausios TAU veiklą iliustruojančios ir apibrėžiančios sritys bei instrumento kintamieji. Rengiant tyrimo instrumentą, koncentruotasi į organizacines–sistemines Trečiojo amžiaus universiteto veiklos problemas. Pasirinktas tas pats tyrimo objektas – TAU vadovai. Be kitų pranašumų tai leido palyginti 2014 m. ir 2018 m. situaciją ir spręsti dėl tolesnių TAU veiklos Lietuvoje tendencijų.

 

Auteurs van het materiaal: 
Albinas Kalvaitis
Publicatiedatum:
maandag, 19 november, 2018
Taal van het document
Type materiaal: 
Studies en rapporten
Land:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn