chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektronisch platform voor volwasseneneducatie in Europa

Blogs

Co je EURES?

16/10/2018
door EPALE Italia
Taal: CS
Document available also in: IT EN NL

EURES – Evropský Portál Pracovní Mobility 

/nl/file/eures4jpg-0eures_4.jpg

Co je to EURES?

EURES je sítí spolupráce, která byla navržena tak, aby usnadnila volný pohyb pracovníků v rámci 28 zemí EU a Švýcarska, Islandu, Lichtenštejnska a Norska.

Tuto síť tvoří: Evropský koordinační úřad, národní koordinační úřady, partneři sítě EURES a přidružení partneři sítě EURES.

Partnery této sítě mohou být veřejné služby zaměstnanosti, soukromé služby zaměstnanosti, odbory, organizace zaměstnavatelů a další důležité subjekty na trhu práce. Partneři poskytují informace a služby v oblasti zaměstnávání a náboru zaměstnavatelům i uchazečům o zaměstnání, zatímco Evropský koordinační úřad dohlíží na organizaci činností na evropské úrovni a národní koordinační úřady na úrovni jednotlivých států.

EURES mimo to hraje významnou úlohu v oblasti poskytování konkrétních informací a pomoci při zaměstnávání ve prospěch zaměstnavatelů i přeshraničních pracovníků v evropských přeshraničních regionech.

V praxi poskytuje EURES svoje služby prostřednictvím portálu a sítě sestávající z přibližně z 1 000 poradců EURES, kteří jsou v každodenním kontaktu s uchazeči o zaměstnání i zaměstnavateli z celé Evropy.

Co pro Vás může EURES udělat? 

Síť EURES pomáhá uchazečům o práci najít zaměstnání v evropských zemích a zaměstnavatelům přijímat zaměstnance z celé Evropy.

Zásada volného pohybu pracovníků uplatňovaná v Evropské unii je považována za jedno z nejdůležitějších práv občanů EU. Spočívá v tom, že se můžete za účelem hledání a přijetí práce přemístit do kteréhokoli členského státu EU, jakož i na Island, do Lichtenštejnska, Norska a Švýcarska.

Někdy se však využití tohoto práva může zdát náročným a nelehkým úkolem. Účelem sítě EURES je právě tento krok uchazečům o zaměstnání a zaměstnavatelům usnadnit a poskytnout jim potřebnou podporu.

To zahrnuje poskytování celé řady služeb, které jsou dostupné na portálu EURES nebo prostřednictvím rozsáhlé sítě více než tisíce poradců působících v organizacích, které jsou členy nebo partnery sítě EURES.

Mezi služby sítě EURES poskytované uchazečům o zaměstnání a zaměstnavatelům patří:

 • Propojování volných pracovních míst a životopisů na portále EURES.
 • Poskytování informací, poradenství a dalších podpůrných služeb pracovníkům a zaměstnavatelům.
 • Poskytování přístupu k informacím o životních a pracovních podmínkách v členských státech EU v oblastech, jako je zdanění, důchody, zdravotní pojištění a sociální zabezpečení.
 • Poskytování specifických podpůrných služeb příhraničním pracovníkům a zaměstnavatelům v přeshraničních regionech.
 • Poskytování podpory specifickým skupinám v rámci cílených programů pracovní mobility sítě EURES, jako jsou programy Tvoje první práce přes EURES nebo Reactivate.
 • Podporování příležitostí pro mladé prostřednictvím Drop’pin@EURES, tedy místa, kde mohou firmy a organizace prezentovat a propagovat své příležitosti pro mladé, které mají mladým Evropanům pomoci s prvními krůčky na trhu práce.
 • Poskytování podpory dynamickým náborovým akcím prostřednictvím platformy Evropské (on-line) dny pracovních příležitostí.
 • Poskytování informací (a přístupu k nim) o pomoci po přijetí pracovníků, jako jsou jazykové kurzy a podpora při začlenění v cílové zemi.

Další informace o službách sítě EURES naleznete v příslušných sekcích těchto webových stránek nebo od členů a partnerů sítě EURES, jejichž kontaktní údaje naleznete na stránce EURES ve vaší zemi“, či přímo od konkrétního poradce EURES, s nímž se můžete spojit prostřednictvím telefonu, e-mailu nebo chatu. S dotazy týkajícími se potíží při používání portálu nebo jakýmikoli dalšími otázkami se můžete obrátit na oddělení uživatelské podpory EURES.

Více informací o síti EURES a jejích službách:

Jak nalézt v Evropě zaměstnání – příručka pro uchazeče o zaměstnání

Nábor pracovních sil v Evropě – příručka pro zaměstnavatele

 

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email
Refresh comments Enable auto refresh

1 - 1 van 1 weergegeven
 • afbeelding van Büşra Aygın
  Proje çok etkin verimli amacı tam istihdam  genc isgucu olanTürkiyeninde bu projede yer alması temennimizdir.