Overslaan en naar de inhoud gaan
Resource Details
BRON

Wyniki X edycji Barometru rynku pracy

Premiera wyników X edycji Barometru rynku pracy zapowiadana jest pytaniem "Rynek pracy na historycznych szczytach?" I trudno na to pytanie odpowiedzieć inaczej niż twierdząco. W skali Unii Europejskiej znaleźliśmy się w pierwszej piątce krajów o najniższych wskazaniach stopy bezrobocia. Efekty tej sytuacji są widoczne w jubileuszowym raporcie. Obecnie tylko 8,7% Polaków obawia się utraty zatrudnienia a niemal 90%  badanych jest spokojnych o swoje miejsce zatrudnienia. Dodatkowo 6 na 10 badanych oczekuje dalszych podwyżek w nadchodzących miesiącach.

Doświadczamy rekordowego popytu na pracowników. Obecnie ponad 45% firm planuje rekrutacje, co jest najwyższym wynikiem od 5 lat. Blisko 50 % pracodawców ma problemy z dostępnością odpowiednich kandydatów a ponad 16% nie podejmuje nowych inwestycji z powodu deficytów kadrowych. Te dane wystarczą aby oddać obraz aktualnej sytuacji na rynku pracy.

Dane prezentowane w ramach Barometru Rynku Pracy X zostały przygotowane i opracowane na zlecenie Work Service S.A. przez instytut Kantar Millward Brown S.A. Raport oparty jest o badanie osób pracujących (N=554) dobranych z ogólnopolskiej reprezentatywnej próby dorosłych Polaków oraz badanie pracodawców zrealizowane na próbie (N=305) dobranych w kwotach dla wielkości zatrudnienia. Badanie zostało przeprowadzone w okresie 18-27.07.2018 r.

Raport dostępny jest do pobrania na stronie http://www.workservice.com/pl/Centrum-prasowe/Informacje-prasowe/Eksper…

Resource Details
Auteurs van het materiaal
Work Service S.A.
Type materiaal
Overig
Land
Publicatiedatum
Login (1)

Want to add a resource ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new resource!