Overslaan en naar de inhoud gaan
Resource Details
BRON

Ścieżki rozwoju twórczych kompetencji cyfrowych - raport z badań

Publikacja powstała w ramach projektu MakeApp Club - inicjatywy włączającej młodych Polaków i Brytyjczyków w szereg kreatywnych działań z wykorzystaniem technologii cyfrowej.

Kluczową rolę w przygotowaniu tego projektu odegrała publikacja prof. Juliana Sefton-Greena z wydziału Mediów i Komunikacji w London School of Economics i Lucy Brown ze Strathclyde University, Mapping Learner Progression into Digital Creativity (https://www.nominettrust.org.uk/wp-content/uploads/2017/11/Mapping-lear…).

Raport przedstawia szereg obserwacji dotyczących rozwoju twórczych kompetencji cyfrowych młodzieży w oparciu o wywiady z młodymi Polakami, którzy odnieśli sukces w dziedzinie IT.

Nie znamy żadnych badań o tej samej tematyce w Polsce. Uznaliśmy więc, że będzie rzeczą ciekawą podjąć te same kwestie w polskim kontekście. Projekt MakeApp Club stworzył ku temu znakomitą okazję jako rodzaj warsztatu-laboratorium, w którym możemy bezpośrednio obserwować sposób w jaki młodzież angażuje się w twórczość cyfrową w czasie wolnym, poza nauką w szkole. Obserwacje te mogliśmy uzupełnić wywiadami z młodymi ludźmi, którzy już pracują lub studiują przedmioty informatyczne na prestiżowych uczelniach technicznych. Tym sposobem zdobyliśmy ciekawy materiał empiryczny, który warto porównać z wynikami badań w Wielkiej Brytanii, a wnioski przedstawić osobom zainteresowanym tą tematyka w Polsce.

Zapraszamy do lektury!

Resource Details
Auteurs van het materiaal
Aleksander Schejbal, Łukasz Putyra, Antonina Schejbal, Benedict McManus i Alex Rowley
Type materiaal
Studies en rapporten
Land
Publicatiedatum
Taal van het document
Login (0)

Users have already commented on this article

Log in of Registreer om te reageren.

Want to add a resource ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new resource!