chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektronisch platform voor volwasseneneducatie in Europa

Leermiddel

Publikace - Udržitelné vzdělávání dospělých ve vztahu k přistěhovalectví a azylu

Taal: CS

Gepost door Daniela Krtičková

V oblasti vzdělávání dospělých platí, že vzájemná výměna v rámci Evropy je stále více určující pro každodenní pracovní život; digitalizace a internacionalizace vytvářejí nové možnosti pro vytváření sítí kontaktů.

Především s ohledem na vývoj migrace v posledních letech se od vzdělávání dospělých vyžaduje, aby konkrétně reagovalo na nové výzvy a příležitosti prostřednictvím evropských sítí.

Platforma EPALE Rakousko v roce 2016 přispěla k evropskému rozměru vzdělávání dospělých, a to v druhém ročníku série událostí s názvem „Hledání širších souvislostí“: Platforma EPALE propagovala vysoce kvalitní práci v oblasti vzdělávání dospělých, mimo jiné prostřednictvím modulu EPALE/Erasmus+ na semináři institutu Bifeb nazvaném „Hodnocení projektů“ (listopad 2016), a umožnila výměnu osvědčených postupů na regionální úrovni na události konané v rakouském Dornbirnu (prosinec 2016). Pomocí webových seminářů byly navíc poskytovány informace o možnostech programu Erasmus+ v oblasti vzdělávání dospělých.

Dne 24. listopadu 2016 byla uspořádána událost na toto téma ve spolupráci mezi platformou EPALE a programem Erasmus+ vzdělávání dospělých. Akce se konala v hotelu Magdas, sociálním podniku vzniklém z iniciativy sdružení Caritas. V tomto podniku pracují lidé ze 14 zemí a s nejrůznějšími životními příběhy a hotel pro tuto událost nabídl vynikající prostředí.

Tato publikace je věnována konferenci „Udržitelné vzdělávání dospělých ve vztahu k přistěhovalectví a azylu: Zaostřeno na hostitelskou společnost“.

Veškeré prezentace z konference, krátký film „Ničeho nelituji“ (https://vimeo.com/154156798, FH Joanneum, studijní program Informační design) a diskuse realizované v rámci tzv. „zásobníků myšlenek“ lze získat ze speciálně vytvořených „Komunit pro praxi“ (COP) na evropské platformě pro vzdělávání dospělých EPALE. Tyto komunity COP nabízejí možnost pokračovat v online v diskusích, které byly zahájeny na konferenci.

Podnětné čtení přeje tým platformy EPALE Rakousko.

 

Carin Dániel Ramírez-Schiller

Eva Baloch-Kaloianov

Katrin Handler

Andreas Koreimann

Auteurs van het materiaal: 
tým platformy EPALE Rakousko
ISBN: 
978-80-88153-53-5
Publicatiedatum:
dinsdag, 28 augustus, 2018
Taal van het document
Type materiaal: 
Casestudy
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn