chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektronisch platform voor volwasseneneducatie in Europa

Leermiddel

Kaip sėkmingai organizuoti vyresnio amžiaus suaugusiųjų švietimą?

Taal: LT

Gepost door Rita Vargalytė

Kas motyvuoja vyresnio amžiaus žmones būti aktyviais? Ar vyresnio amžiaus suaugusiųjų švietimas yra kitoks? Kaip pradėti ir organizuoti ugdomąjį vyresnio amžiaus asmenų mokymą? Ko vyresnio amžiaus suaugusiųjų švietimo programų kūrėjai turėtų nepamiršti? Koks yra vyresnio amžiaus suaugusiųjų mokytojo vaidmuo, įgyvendinant pagyvenusių suaugusiųjų švietimo programas? Atsakymus į šiuos klausimus rasite praktiniame  vadove „Vyresnio amžiaus suaugusiųjų švietimo organizavimas“. 

Nors šis vadovas buvo parengtas kaip pagalbinė metodinė priemonė,  rengiant „Erasmus +“  P3AE projekto vyresnio amžiaus suaugusiųjų švietimo programas: „Anglų kalba pradedantiesiems“, „Anglų kalba keliaujantiems“, „Aktyvus senėjimas ir ES identitetas vyresniame amžiuje“ ir „Pagerink Kataloniečių kalbos įgūdžius“, tačiau  šiame vadove visi suaugusiųjų švietėjai gali rasti naudingos informacijos. Ypač šis vadovas gali būti naudingas tiems, kurie rengia ar ketina rengti švietimo programas, skirtas vyresnio amžiaus asmenims.

Skaitytojo dėmesys visų pirma atkreipiamas į tai, kad vyresnio amžiaus besimokantieji yra ypatinga auditorija. Programos turi individualius ir socialinius tikslus, jos yra skirtos turimų žinių perdavimui, naujų žinių kūrimui bei vyresnio amžiaus žmonių įgalinimui. Vyresniame amžiuje švietimas toli gražu nėra paprastas švietimo programų įgyvendinimas. Jis turėtų padėti vyresnio amžiaus asmenims pozityviau suvokti senatvę ir senėjimą, kaip jų geresnio gyvenimo visuomenėje procesą.

Vadovas parengtas įgyvendinant projektą „Trečiojo amžiaus švietimo skatinimas“ („Promoting third age education“) Nr. 2016-1-LV01-KA204-022712, kuris finansuojamas iš programos ,,Erasmus+“ lėšų. Projekto koordinatorius – LatConsul Ltd – verslo konsultacijų ir mokymo centras (Latvija), projekto partneriai: DomSpain (Ispanija), Kretingos rajono švietimo centras (Lietuva) Kurzemes NGO support center (Latvija) Slovėnų Trečiojo amžiaus universitetas (Slovėnija). Daugiau informacijos apie projektą – http://www.p3ae.eu/index.php

Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį. Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

 

 

Auteurs van het materiaal: 
Kretingos rajono švietimo centras
LatConsul Ltd – verslo konsultacijų ir mokymo centras
Kurzemes NGO support center
Slovėnų Trečiojo amžiaus universitetas
DomSpain
Publicatiedatum:
woensdag, 30 augustus, 2017
Taal van het document
Type materiaal: 
Overig
Land:
Labels:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email