Overslaan en naar de inhoud gaan
Blog
Blog

Marijampolės biblioteka aktyviai prisijungė prie „Epale“ bendruomenės

Vasara daugeliui asocijuojasi su atostogomis, atsipalaidavimu, laiku sau ir, dažnai, su gera knyga. Todėl vasarą bibliotekose gyvenimas verda - čia žmonės susirenka paskaityti ir atsitraukti nuo pasaulio. Albertas Einšteinas yra pasakęs: „Vienintelis dalykas, kurį tikrai privalote žinoti, yra bibliotekos adresas“.

Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos adresą tikrai žinau – čia manęs laukė bibliotekos darbuotojos, kurioms papasakojau apie „Epale“ suaugusiųjų švietėjų bendruomenę. Kadangi klausytojų auditorija nebuvo didelė, nusprendžiau nedaugžodžiauti ir „griebti jautį už ragų“ – praktiškai analizavome „Epale“ platformą ir diskutavome, kas labiausiai tiktų, būtų naudingiausia bibliotekai, ko galėtų pasimokyti ir kokiomis patirtimis biblioteka galėtų pasidalinti.

Artimą pažintį su „Epale“ pradėjome registracija prie platformos, kuri paprasta kaip 1, 2, 3 – tuo įsitikino ir dvi bibliotekos darbuotojos, kurios dar nebuvo nei mačiusios, nei girdėjusios apie tokios platformos egzistavimą.

Susipažinusios su tinklalapiu, jo struktūra ir funkcijomis nusprendėme pasmalsauti, kokiu turiniu dalinasi kitos Lietuvos bibliotekos. Platformos paieškoje įvedėme raktažodį „biblioteka“ ir radome ne vieną paieškos rezultatą. Štai, Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko Justės Zinkevičiūtės knygos „Puodelis kavos prie jūros“ pristatymas, Panevėžio miesto bibliotekoje vyko užsiėmimai šeimoms, o vyresnio amžiaus žmonėms - kompiuterio, interneto ir populiarių programų pradžiamokslis, užmegzta ir bibliotekos partnerystė su Panevėžio pataisos namais.

Šie paieškos rezultatai buvo įdomūs ir naudingi Marijampolės bibliotekos darbuotojoms, šios pamatė, kad galima dalintis naujienomis, jas komentuoti, kalendoriuje pranešti apie būsimą renginį. Taip pat tarpusavyje diskutavo, kad jų bibliotekoje vyksta įvairūs renginiai ir yra poreikis apie bibliotekos veiklą pranešti platesnei auditorijai – norisi pasidžiaugti įvykusiais sėkmingais projektais. Be to, perskaičius apie Panevėžio bibliotekos ir pataisos namų partnerystę kilo mintis, jog Marijampolės biblioteka galėtų bendradarbiauti su Marijampolėje esančiais pataisos namais.

Geru pavyzdžiu sekdamos nusprendėme tuoj pat pasidalinti ir Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos naujiena - pradėtu vykdyti projektu „Susitikime bibliotekoje: renkuosi būti sveikas“, kuriuo siekiama sveikatinimo iniciatyvomis paskatinti sveiką gyvenseną bendruomenėse. Apie tai rasite čia: https://ec.europa.eu/epale/lt/content/susitikime-bibliotekoje-renkuosi-b...

Biblioteka dažnai vykdo įvairius projektus, tad bibliotekos darbuotojos buvo itin susidomėjusios „Epale“ siūloma partnerių paieškos priemone – Marijampolės biblioteką iškart pridėjome prie partnerių paieškos. Juk ši priemonė leidžia rasti partnerių, su kuriais galima bendrauti, keistis gerąja patirtimi ar rengti bendrus projektus.

Tuo mūsų susitikimas nesibaigė – gėrėme kavą, aptarinėjome „Epale“ galimybes ir naudą organizacijai, šnekėjomės, ką biblioteka gali duoti suaugusiųjų švietėjų bendruomenei, ko gali pamokyti ir pasimokyti. Taip pat svarstėme, kokiu turiniu verta dalintis, kas galėtų įkvėpti kitas organizacijas, kaip kad įkvėpė merginas „Epale“ platformoje rasti pavyzdžiai.

Susitikimą baigiau fraze, rasta ant knygos skirtuko: „Niekada nenustok mokytis, nes gyvenimas nesiliauja testavęs. Skaityk“. Puiki mintis ant knygos skirtuko ir perskaityta bibliotekoje. Simboliška.

 


Įspūdžiais pasidalino Aušrinė Česnulienė, Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centro darbuotoja, Neformaliojo suaugusiųjų mokymo koordinatorė Marijampolės Trečiojo amžiaus universitete. Suaugusiųjų švietimo srityje dirba nuo 2012 metų. Įgijusi edukologijos bakalauro ir viešųjų ryšių magistro laipsnius. Nuo 2016 m. „Epale” komandos narė, ekspertė Marijampolės regione. 

Login (1)

Want to write a blog post ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new article!

Laatste discussies

EPALE Discussie: Wat kunnen we doen om de volwasseneneducatie beter te maken voor mensen met een beperking?

In juni richt EPALE de schijnwerpers op hoe mensen met een beperking kunnen bijleren. We horen graag van jou hoe we volwasseneneducatie voor mensen met een beperking kunnen verbeteren. De schriftelijke discussie (in het Engels) zal plaatsvinden op 8 juni om 14 uur (CEST).
Meer

Vindt u het ook jammer dat de volwasseneneducatie nauwelijks bijdraagt aan het nieuwe decreet voor duaal leren?