Overslaan en naar de inhoud gaan
Resource Details
BRON

Mokymos(si) metodai užsiėmimų pradžioje: kaip efektyviai suformuoti ir išjudinti grupę

Sėkmingas ir efektyvus mokymas(is) įmanomas tik bendraujant ir bendradarbiaujant tiek tarp grupės narių, tiek tarp mokytojo ir besimokančiųjų, o ką tik susiformavusi grupė dar nėra pasirengusi efektyviam darbui, todėl jau užsiėmimo pradžioje būtina sukurti bendradarbiavimo, palaikymo, skatinimo, įgalinimo atmosferą. 

Bendradarbiavimo atmosferos sukūrimas jau pačioje užsiėmimo pradžioje įgalins besimokančiuosius lengviau užmegzti ryšius, greičiau pasijusti grupės nariais, įsitraukti emociškai bei intelektualiai konstruktyviau dalyvauti mokymuose ir pasiekti geresnių mokymosi rezultatų.

Be to, mokymų vadovai turi stengtis palaikyti visas dalyvių elgesio sritis: emocinę (įtampa atslūgsta žmonėms susipažinus, pasikalbėjus, įgijus vieni kitų pasitikėjimą) ir pažintinę. Suaugusieji dažnai į mokymus ateina galvodami apie daugybę su mokymusi nesusijusių temų – šeimą, darbą, pietus ir t.t . Todėl „apšilimo“ metodai padeda aktyvinti mąstymo procesus ir susitelkti prie seminaro turinio. Čia ypač svarbus besikeičiantis mokytojo (vadovo) vaidmuo, kai iš atsakingo jis tampa lygiaverčiu ir aktyviu mokymosi proceso dalyviu. Psichomotorinę. Ilgas sėdėjimas mokymuose dažnai vargina žmones. Jiems reikia galimybės pakeisti tempą, pasivaikščioti. Mokymų metu būtinas fizinis aktyvumas ir atsipalaidavimas.

Resource Details
Auteurs van het materiaal
Rasa Pocevičienė
Type materiaal
Onderwijsmiddelen voor afstandsonderwijs
Land
Publicatiedatum
Taal van het document
Login (1)

Users have already commented on this article

Log in of Registreer om te reageren.

Want to add a resource ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new resource!