chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektronisch platform voor volwasseneneducatie in Europa

Leermiddel

Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi koordinavimas savivaldybėse. Koordinatorių veiklos apžvalga

Taal: LT

Gepost door Vilija Lukošūnienė

Apžvalgos tikslas yra įvertinti suaugusiųjų neformaliojo švietimo ir tęstinio mokymosi veiklų koordinavimą Lietuvos savivaldybėse. Apžvalga atlikta apibendrinus koordinatorių mokymus ir konsultacijas, įgyvendintas vykdant projektą „Suaugusiųjų švietimo veiksmų plano nacionalinis koordinavimas: Lietuva“ (Nr.567447-EPP-1-2015-1-LT-EPPKA3-AL-AGENDA).

Apžvalga paremta koordinatorių veiklos patirtimi. Konkreti patirtis tapo objektyvu, priartinančiu oficialius, koordinatorių veiklą reglamentuojančius, dokumentus prie realybės, sudarė galimybę suprasti, kaip dokumentus skaito ir supranta juos įgyvendinti turintys asmenys, atkreipti koordinatorių dėmesį į tai, kas galėtų būti tobulintina jų pačių veiklose. Ši apžvalga – tai bandymas apmąstyti koordinatorių veiklą per raktines sąvokas: „neformalus suaugusiųjų švietimas“, „tęstinis mokymasis“, „koordinavimas“, „organizavimas", „veiklos planas", „strateginis planas".

Apžvalgoje nesiekiama nustatyti, kas yra geras ar blogas koordinavimas, tinkamas ar netinkamas suaugusiųjų švietimo organizavimas, pateikti oficialių rekomendacijų, kuriomis turėtų vadovautis visų savivaldybių koordinatoriai. Apžvalgos autorė yra įsitikinusi, kad neformalusis suaugusiųjų švietimas regionuose yra kontekstualus reiškinys, todėl turi būti organizuojamas bei koordinuojamas atsižvelgiant į visus specifinius aplinkos aspektus. Apžvalgoje laikomasi nuostatos, kad suaugusiųjų koordinatoriai turi pakankamai patirties, leidžiančios įvertinti, kas yra geriausia konkretaus krašto, bendruomenės nariams.

Auteurs van het materiaal: 
Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras, dr. Daiva Penkauskienė
Publicatiedatum:
zondag, 10 december, 2017
Taal van het document
Type materiaal: 
Studies en rapporten
Land:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email
Refresh comments Enable auto refresh

1 - 1 van 1 weergegeven
  • afbeelding van Rita Vargalytė

    Rekomenduoju  su šiuo straipsniu susipažinti kolegas, kurie atsakingi už neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio  mokymosi koordinavimą savivaldybėse. Labai aiškiai nušviesta  šios veiklos koordinavimo, planavimo situacija savivaldybėse. 

    Nors nėra pateikta oficialių rekomendacijų, kuriomis turėtų vadovautis visų savivaldybių koordinatoriai, tačiau tai puiki medžiaga  mums – koordinatoriams ir atsakingiems už neformalų suaugusiųjų švietimą savo veiklos analizei ir jos tobulinimui.

     Pritariu straipsnio autorei, kad  sklandesniam koordinatorių  darbui būtinas didesnis palaikymas – aiškiai apibrėžtos funkcijos ir pareigybės, tam skirtas finansavimas, kolegialus strateginių klausimų sprendimas ir autonomiškas kasdienių reikalų tvarkymas.