European Commission logo
Create an account
Resource Details
BRON

Darba vidē balstītas mācības Rīgas Valsts tehnikumā

PIKC Rīgas Valsts tehnikums informatīvā video materiālā iepazīstina ar speciāli izstrādātām mācību programmām, kas paredz, ka jaunieši mācību iestādē apgūst teorētiskās zināšanas, un tad vismaz pusi no mācību laika pavada uzņēmumos, darba vidē  apgūstot profesijas praktiskās iemaņas.

Vairāk informācijas par darba vidē balstītām mācībām atrodams Rīgas Valsts tehnikuma mājas lapā www.rvt.lv

Resource Details
Bron auteur
Rīgas Valsts tehnikums
Type materiaal
Casestudy
Land
Latvija
Publicatiedatum
Taal van het document
Latviešu
Login (0)

Commentaar

Protams, ka svarīgas ir torētiskās zināšanas, kuras māca skolās. Taču, manuprāt, tas viss ir daudz lietderīgāk, kad terorija tiek savienota ar praktisku darbošanos. Jo tieši darbojoties praktiski var saprast vai šī profesija patiešām ir īstā. Kā arī šī praktiskā darbošanā dod daudz lielāku pieredzi, nekā tas, ka dien dienā mācās tikai teoriju. Kā arī praktiski darbojoties kādā no uzņēmumiem, ir iespēja nākotnē tur iegūt darba vietu. Manuprāt, mūsdienu skolēni vairāk novertē to, ka var strādāt praktiski, tieši tāpēc arī, kā jau Rebeka un Madara minēja, šo izglītības iestādi apmeklēs ar vien vairāk skolēnu.
Login (0)

Ļoti iedvesmojoši, ka mums ir šāda iestāde, kurā profesiju var apgūt ne tikai sēžot un mācoties teoriju, bet arī gūt praktiskas iemaņas tieši darba vidē. Arī citiem tehnikumiem Latvijā būtu nepieciešams ņemt Rīgas Valsts tehnikumu kā pozitīvo piemēru un arī savā tehnikumā ieviest šādu mācību programmu. Manuprāt, šādam mācību veidam ir ļoti daudz pozitīvu ieguvumi, jo skolēns var ne tikai lieliski apgūt savu profesiju un tajā nepieciešamās iemaņas, bet arī atrasties darba vidē, kur skolēns var saprasts vai tiešām vēlas savu nākotni saistīt ar konkrēto profesiju vai nē. Domāju, ka šajā tehnikumā ar katru gadu palielināsies skolēnu skaits, jo var apgūt profesiju darba vidē. 
Login (0)

Lieliski, ka Latvijā ir iestāde, kurā var iegūt profesiju, kas ir nepieciešama dažādos uzņēmumos gan Latvijā, gan ārpus Latvijas robežām. Noderīgi ir tas, ka iegūstot teorētiskās zināšanas, tās tiek realizētas praktiskajā darbībā ne tikai skolā, bet arī apskatot un esot dažādos uzņēmumos uz vietas. Manuprāt, arvien vairāk jaunieši sāk studēt tieši šajā izglītības iestādē, jo viņi redz reālas iespējas iekļauties darba tirgū, kur varēs pielietot iegūtās iemaņas.
Login (0)

Users have already commented on this article

Log in of Registreer om te reageren.

Want to add a resource ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new resource!