chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektronisch platform voor volwasseneneducatie in Europa

Blogs

Portalas „e-RR“ – jūsų šaltinis ir pagalba plėtojant romams skirtus projektus ir sumanymus

24/05/2017
door Jurgita MELAIKIENE
Taal: LT
Document available also in: EN

Pagal tarptautinį „e-RR“ projektą, kurį vykdė ir prižiūrėjo Novo Mesto plėtros ir švietimo centras, yra pateikiama viešai prieinama platforma Eromaresource.com (išorinė nuoroda), ja galima naudotis nuo 2015 m. birželio mėn. Ji skirta romų integracijos įvairiose socialinio gyvenimo sferose procesui remti.

Tai saityno tarptautinė švietėjiška ir informacinė platforma, skirta švietėjams, projektų rengėjams, ekspertams, politikos formuotojams, romų aktyvistams ir kitiems vartotojams, atsižvelgiant į ypatingus jų poreikius. Platformoje pateikiami esami politikos ir teisės aktų, įtraukties ir lygių galimybių, švietimo, darbo ir sveikatos bei kultūros Slovėnijoje, Kroatijoje, Slovakijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje ir Europos Sąjungoje duomenys ir aprašymai. Kuriant informacijos ir projektų bibliotekas, kuriomis siekiama skatinti pristatyti įvairius nacionalinius ir tarptautinius romų projektus Europos Sąjungoje, sukuriama ypatinga pridėtinė platformos vertė.

Tad platformoje pateikiama:

 • platesnė padėties, politikos, teisės aktų ir institucijų apžvalga;
 • informacijos šaltiniai, įvairios medžiagos ir gerosios patirties pavyzdžiai;
 • projektų sklaida ir projektų rezultatai.

Laikotarpiu nuo 2015 m. liepos iki gruodžio mėn. platformoje apsilankė 7 211 pagalbos gavėjų, iš jų 4 102 buvo unikalieji); 58,3 % iš jų buvo nauji, o 41,7 % sudarė sugrįžę lankytojai. Per šį laikotarpį platformos puslapis įvairiai peržiūrėtas 47 791 kartą.

/lt/file/errjpgerr.jpg

 

Medžiagos biblioteka

Projektui einant į pabaigą, į platformos biblioteką buvo įkelta 1 335 vienetai įvairios medžiagos, jos buvo parsisiųsta 12 151 kartą.

Daugiausia surinkta Europos Sąjungos medžiagos. Kai kuri informacija pasitaikė ne vienoje, bet keliose ES valstybėse narėse. Antra pagal pateiktos medžiagos kiekį šalis yra Slovakija, trečioje vietoje – Slovėnija. Daugiausia parsisiunčiama lenkiškos medžiagos, toliau – slovakiškos, o trečia pagal populiarumą yra slovėniška medžiaga.

Daugiausia pateikta švietimo srities medžiagos. Antra vieta tenka integracijos ir lygių galimybių sričiai, trečia pagal parsisiuntimo dažnį yra kultūros srities medžiaga. Vartotojų parsisiųstos medžiagos kiekiai pasiskirsto tokia pačia tvarka.

 

Projektų biblioteka

Į platformos projektų biblioteką įkelti 272 skirtingi projektai; medžiagos iš bibliotekos parsisiųsta 17 046 kartus.

Populiariausi yra Europos Sąjungos projektai. Čia yra įvairių projektų, kurie buvo vykdomi ne vienoje, bet keliose ES valstybėse narėse. Antra pagal pateiktų projektų skaičių šalis yra Slovėnija, trečią vietą užima Slovakija ir Kroatija. Daugiausia parsisiunčiama Europos Sąjungos medžiagos, toliau – slovėniškos, trečia pagal populiarumą yra Kroatijos projektų medžiaga.

Daugiausia yra švietimo, integracijos ir lygių galimybių srities projektų. Vartotojų parsisiųstos medžiagos kiekiai pasiskirsto tokia pačia tvarka.

Ši platforma yra pirmoji tokio pobūdžio platforma, kurioje pateikiama informacija ir projektų rezultatai romų tema. Kaip patobulinimų įrankis, ypač švietimo srityje, ji gali būti naudinga profesionalams ir praktikuojantiems specialistams. Ji taip pat yra tinkamas įrankis projektų plėtrą skatinantiems asmenims – čia jie gali pasidalyti medžiaga ir geriau sužinoti, kuo užsiima ne jų srities profesionalai ir praktikuojantys specialistai.

Platforma taip pat gali turėti įtakos visiems politikos lygmenims. Politikos formuotojai čia ras metodų, medžiagos, įvairių toje srityje sukurtų praktikų ir kt. apžvalgą.

Visi ekspertai ir praktikuojantys specialistai maloniai kviečiami siųsti mums savo medžiagą (el. pašto adresu ric@ric-nm.si (nuoroda išsiunčiamas el. laiškas) arba err.project@ric-nm.si (išorinė nuoroda)), pristatyti šioje platformoje savo projektus (išorinė nuoroda) ir rezultatus, gerosios patirties pavyzdžius, taip pat medžiagą, kuri gali padėti kitiems ekspertams romų integracijos srityje.

 

2015 m. lapkričio 26 d. ir 27 d. Novo Mesto plėtros ir švietimo centras ir e. romų išteklių ir „Finally“ projekto partneriai organizavo tarptautinę konferenciją Dolenjiskė Toplicėje pavadinimu „Išplėsti horizontus. Sėkmingos romų įtraukties tinklai ir patirtys“, kurią parėmė Vyriausybinė nacionalinių mažumų institucija. Konferencijos garbės svečias buvo Slovėnijos Respublikos prezidentas Borutas Pahoras.

Šia konferencija norėjome parodyti, kaip svarbu suinteresuotosioms šalims, sprendžiančioms romų įtraukties klausimą, megzti ryšius, prisidėti prie integracijos ir sektorių bei institucijų bendradarbiavimo, taip pat paskatinti gerosios patirties ir medžiagos, sukurtos per įvairius Europos projektus, mainus.

Dviejų dienų konferencijoje daugiau kaip 90 ekspertų ir praktikuojančių specialistų pristatė savo patirtį – pateikti 73 ekspertų darbai ir 25 projektai, konferencijos metu visą laiką buvo galima keistis kontaktais ir megzti pažintis.

/lt/file/siriobzorja-kolazjpg-0siri_obzorja-kolaz.jpg

Nuotrauka: archyvas. Novo Mesto plėtros ir švietimo centras

Šiuo metu, kuomet galioja įvairūs kvietimai teikti pasiūlymus, populiarinantieji projektus gali tinkamai pasinaudoti platforma „e-RR“ ir konferencijų procedūromis kaip pagalbine priemone pasiūlymų rengimo etape, taip pat ši platforma ir procedūros praverčia norint pagrįsti tam tikras veiklas ir ieškant partnerių.

Naudinga turėti galimybę patikrinti, ar mūsų sumanymai yra nauji, o gal jie kur nors jau įgyvendinti ir galėtume juos patobulinti.

Projekte dalyvauja 6 partneriai iš valstybių narių, kuriose gyvena romų tautinės mažumos, kurios turi ankstesnės patirties dirbant su romų tautybės gyventojais arba socialinės rizikos gyventojais (pvz., migrantais arba panašiais žmonėmis), turi tinklų plėtojimo ir pateikimo švietimo ir mokymo srityje patirties. Pagrindinis projekto partneris buvo Novo Mesto plėtros ir švietimo centras (Slovakija), taip pat bendradarbiauta su šiais partneriais: Slovakijos Trnavos universitetu, Lenkijos asociacijų sąjunga „MULTIKULTURA“, Prancūzijos „ADICE“, Kroatijos įdarbinimo tarnyba, Kroatijos Karlovaco regionine tarnyba ir Slovėnijos Kočevės liaudies universitetu.

Projektą „E. romų ištekliai“ bendrai finansavo Europos Sąjunga pagal Mokymosi visą gyvenimą programą.

Norėdami gauti daugiau informacijos, susisiekite su Meta Gašperšič (meta.gaspersic@ric-nm.si (nuoroda išsiunčiamas el. laiškas) arba err.project@ric-nm.si (išorinė nuoroda)) ir apsilankyti Eromaresource.com (nuoroda išorinė) bei konferencijos popuslapyje (išorinė nuoroda).

 

Meta Gašperšič, Novo Mesto plėtros ir švietimo centras

 

 

/lt/file/llpe-rrdisclaimer2jpgjpg-0llp_e-rr_disclaimer_2_jpg.jpg

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

1 - 1 van 1 weergegeven
 • afbeelding van Elena Galifianaki

  This is a very interesting project, thank you for posting it here.

  Remember next week EPALE is hosting Migrant Education Week 25-29 April (/node/20789).

  There will be 3 LIVE discussions taking place on Tue 26th, Wed 27th and Thu 28th April (Experiences, Challenges and Solutions). Join in the discussions and share on social media with the hashtag #epale2016.

  To get an email alert as the live discussions start, go to the EPALE Soonfeed and click "Join" for each discussion: /blog/epale-soonfeed.

  See you online next week!

  Eleni