chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektronisch platform voor volwasseneneducatie in Europa

Leermiddel

Tulevikuvaade tööjõu- ja oskuste vajadusele: sotsiaaltöö valdkond

Taal: ET

Gepost door Mariya Tyutina

OSKA sotsiaaltöö valdkond keskendus tööjõu ja oskuste vajaduse prognoosimisele hooldustöö ja tegevusjuhendamise, sotsiaaltöö ja nõustamise ning lapsehoiu valdkondades.

Eestis toimuvad demograafilised muutused: sündimus on vähenenud, eluiga aga pikeneb. Sotsiaalsektoris on ette näha eakatele suunatud teenuste vajaduse kasvu, samas kui tööealise elanikkonna osa kahaneb.

Vabas ja avatud majandusega maailmas kasvanud põlvkondadel on muutunud ootused teenuste sisu ja kvaliteedi osas. Väärtustades indiviidi ning pidades silmas tulevikutrende, rakendatakse juba täna hooldusel ja jälgimisel tehnoloogilisi abivahendeid ning mitmed töömeetodid on mõjutatud infotehnoloogilistest arengutest. Tuleviku teenuste muutumine toob uute oskuste vajaduse kaasa kõigis sotsiaaltöö ametites ning seega tuleb leida vastus küsimusele, millised on sotsiaalvaldkonna tulevikuametid. Eestis töötab sotsiaaltöö valdkonnas ligikaudu 9 000 inimest, kellest suurem osa on hõivatud majutust pakkuvates hoolekandeasutustes.

Uuringu terviktekst on kättesaadav OSKA koduleheküljel: http://oska.kutsekoda.ee/​

Auteurs van het materiaal: 
Karin Jõers-Türn
Rain Leoma
Publicatiedatum:
vrijdag, 1 januari, 2016
Taal van het document
Type materiaal: 
Studies en rapporten
Land:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email