chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektronisch platform voor volwasseneneducatie in Europa

Leermiddel

Alternatīva apmācību programma senioriem (50+) "BRUNO"

Taal: LV

Gepost door Anita Birzniece

Gulbenes novada dome laikā no 2013.  - 2015. gadam iesaistījās ES Mūžizglītības programas GRUNDTVIG daudzpusējās partnerības projektā "Senior Pass". Projekta mērķis bija veidot atbalsta sistēmu senioru konkurētspējas palielināšanai darba tirgū - celt pašapaziņu, papildināt datorprasmes un motivēt viņus meklēt jaunus darba ceļus. Projekta ietvaros tika izstrādāta alternatīva apmācību programma "BRUNO". Apmācību programma ir balstīta uz 4 savstarpēji papildinošām sadaļām - zināšanu ieguve, pašizaugsmes nodarbības, brīvprātīgais darbs un zināšanu pārnese.

Detalizētāk prezentācijā par projektu ietvaros tapušo apmācību programmu "BRUNO - Alternatīva apmācību programma senioriem".

Tāpat projekta ietvaros tika veikta Situācijas analīze visās projekta partnervalstīs (Francija, Vācija, Anglija, Itālija un Latvija) un tika izstrādāts vienots dokuments, kurā apkopotas projekta partnervalstu pieredzes.

/ga/file/stateoftheart-2pdfstate_of_the_art-2.pdf

/ga/file/526sphandbooklvpdf5.2.6_sp_handbook_lv.pdf

/ga/file/523sphandbookenpdf5.2.3_sp_handbook_en.pdf

Auteurs van het materiaal: 
Gulbenes novada dome
Publicatiedatum:
vrijdag, 9 september, 2016
Taal van het document
Type materiaal: 
Overig
Land:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email
Refresh comments Enable auto refresh

1 - 4 van 4 weergegeven
 • afbeelding van Rebeka Raupa
  Šī projekta ideja ir ļoti aktuāla mūsdienās, jo daudziem senioriem nav iespēja iegūt darbu straujo tehnoloģiju pieauguma dēļ. Manuprāt, ļoti pārdomāts ir tas, ka senioriem tiek piedāvāti ne tikai datorkursi, bet arī tiek strādāts pie viņu spēju un pašapziņas novērtēšanas un uzlabošanas, zināšanu ieguves praktiskās pielietošanas, un zināšanu nodošanas tālāk. Šīs visas metodes kopā dod lielu atbalstu un sniedz lielākas iespējas senioriem kļūt konkurētspējīgiem darba tirgū.
 • afbeelding van Laura Bautra
  Atbalstu šāda veida projektus. Manuprāt, nekad nav par vēlu, lai kaut ko jaunu iemācītos. Mūsdienās tehnoloģijas ļoti strauji attīstas, arī vecākiem cilvēkime tās ir jāapgūst, jo apkārtējā vide to pieprasa. Man tiešām prieks, ka seniori tiek apmācīti, un, ka jaunieši var sniegt devumu šajā mācību procesā. Tehnoloģijas ir viena no jomām, kurā jaunieši var ļoti palīdzēt un atbalstīt cilvēkus, kuri to neprot.
  Manuprāt, četras sadaļas - zināšanu apguve, pašizaugsme, brīvprātīgais darbs un starppaudžu mācīšanās ir lieliski apvienotas vienā programmā. Tās papildina viena otru un mijiedarbojas savā starpā.
  Tāpat, kā Meldra, domāju, ka arī senioriem ir svarīgi izzināt savu pašapziņu un celt motivāciju. Tas palīdz viņiem iegūt jaunas zināšanas un prasmes, kuras pēc tam pielietot darbā un saskatīt sevī jaunus pozitīvus aspektus.
 • afbeelding van Madara Lārmane
  Mūsdienās, ļoti strauji palielinās informācijas daudzums, attīstās un mainās dažādas tehnoloģijas, notiek arī sociālo prasmju izmaiņas. Bieži gados vecāki cilvēki šādām izmaiņām nespēj tikt līdzi un priecē tas, ka cilvēki izstrādā šādus projektus, lai arī seniori apgūtu datorprasmes, celtu pašapziņu un meklētu jaunus darba ceļus, jo šobrīd bieži darbā pieņem jaunākus cilvēkus, tādā veidā senioriem varētu pazemināties pašapziņa. 
  Lasot šo materiālu, uzzināju daudz ko jaunu, piemēram to, ka pieaugušajiem grūtāk ciest neveiksmi un izskatīties muļķīgi, par ko iepriekš nemaz nebiju aizdomājusies. 
  Jauki, ka arī jaunieši var iesaistīties, palīdzot senioriem apgūt jaunas prasmes un zināšanas, kā arī var viens no otra gūt padomus dzīvei, kam ir ļoti liela vērtība. 
  Manuprāt, šādu projektu īstenot vajadzētu arī citos Latvijas novados. 
 • afbeelding van Meldra Mailīte
  Prieks, ka tiek pievērsta uzmanība arī senioriem,viņu zināšanu paplašināšanai. 
  Manuprāt, šajā programmā piedāvātās iespējas ir ļoti noderīgas. Kā piemēram, datorprasmes. Tās mūsdienās noder ikvienam. Tas, ka cilvēks māk darboties gan ar datoru, gan internetu, var paplašināt cilvēku zināšanas, var apgūt ko jaunu/ iemācīties kaut ko, kā arī izlasīt jaunākās ziņas un komunicēt ar citiem. 
  Pozitīvi ir tas, ka šīs programmas ietvaros tiek apskatīta arī senioru pašizaugsme. Manuprāt, tas ir svarīgi, jo nereti, tieši šajā vecumā cilvēki zaudē darbu, tiek pazemināti amatos. Tieši tāpēc, ir būtiski apskatīt arī pašizaugsmi un motivāciju. Cilvēkam, grūtos brīžos, ir jāiemācās sevi novērtēt, kā arī motivēt, lai nepadotos, bet censtos sevi pilnveidot.
  Šajā programmā, manuprāt, ļoti jauki ir tas, ka tiek iesaistīti arī jaunieši, kuriem seniori var nodot savas zināšanas. Manuprāt, no šādas sadarbības ieguvēji ir ne tikai jaunieši, bet arī seniori. Jo senioriem ir ispēja komunicēt ar jauniesiem, iegūt jaunas, modernas zināšanas no viņiem.
  Prieks, ka tiek izstrādātas sādas programmas!