chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektronisch platform voor volwasseneneducatie in Europa

Leermiddel

Įgūdžiai yra svarbūs: papildomi suaugusių gyventojų įgūdžių tyrimo rezultatai

Taal: LT
Document available also in: EN

Gepost door Jurgita MELAIKIENE

Technologijų revoliucija, prasidėjusi 20 amžiaus pabaigoje, įtakojo tai, jog įvairūs IT bei kiti aukšto lygio informacijos analizavimo, pažinimo ir bendravimo įgūdžiai tampa vis svarbesniais darbo rinkoje. Suaugusių gyventojų įgūdžių tyrimas atliekamas pagal EBPO tarptautinio suaugusių gyventojų įgūdžių įvertinimo programą (angl. Programme for the International Assessment of Adult Competencies (PIAAC) atskleidžia kokio lygio yra pagrindiniai suaugusių žmonių įgūdžiai bei kaip jie yra naudojami namuose ir darbe. Tai pirmasis tokio pobūdžio tyrimas, kuris palygina raštingumo, matematinio raštingumo ir problemų sprendimo technologijų pagalba įgūdžius įvairiose šalyse.

Ši tyrimo dalis apima 24 šalių ir regionų rezultatus, kurios dalyvavo tyrime 2011-2012 metais (pirma kartą publikuota: OECD įgūdžių apžvalga 2013: pirmieji suaugusiųjų įgūdžių tyrimo rezultatai) ir iš 9 papildomų šalių, kurios dalyvavo antrame tyrimo etape 2014-2015 metais (Čilės, Graikijos, Indonezijos (Džakartos), Izraelio, Lietuvos, Naujosios Zelandijos, Singapūro, Slovėnijos ir Turkijos). Tyrimas atskleidžia pagrindinių trijų informacijos apdorojimo įgūdžių lygmenis ir kaip šie įgūdžiai įtakoja situaciją darbo rinkoje ir kokias turi socialines pasekmes. Kita susijusi ataskaita: Suaugusiųjų įgūdžių apžvalga: Skaitytojo vadovas, antras leidimas, kurioje aprašoma tyrimo metodologija ir tai, kaip ji susijusi su kitais jaunų studentų ir suaugusiųjų tyrimais.

Auteurs van het materiaal: 
OECD
ISBN: 
978-92-64-25804-4
Publicatiedatum:
dinsdag, 28 juni, 2016
Taal van het document
Type materiaal: 
Studies en rapporten
Land:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email