Overslaan en naar de inhoud gaan
Resource Details
BRON

OECD ziņojums “Izglītība Latvijā”: Latvijai jāturpina uzlabot izglītības kvalitāte un vairāk jākoncentrējas uz vienlīdzību

Saskaņā ar jaunu OECD ziņojumu, kas tika publicēts 2016.gada maijā,  Latvija kopš neatkarības atgūšanas 1991. gadā ir būtiski uzlabojusi savu izglītības sistēmu, tomēr vēl ir jāveltī daudz pūļu, lai paaugstinātu izglītības standartus un nodrošinātu, lai kvalitatīva izglītība būtu pieejama visiem skolēniem.

OECD ziņojuma “Izglītība Latvijā” piecās nodaļās ir aplūkota Latvijas izglītības sistēma kopumā, kā arī analizēta izglītības sistēma agrīnā bērnības periodā, sākuma un vidusskolā, ģimnāzijās un profesionālās izglītības iestādēs, kā arī augstākā izglītība un pieaugušo izglītība.

“Ņemot vērā pēdējo divdesmit gadu sociāli ekonomiskās grūtības, tas ir pārsteidzoši, kā Latvija ir spējusi uzlabot savu skolēnu mācību sasniegumu līmeni,” atzina OECD Izglītības un prasmju direktorāta vadītājs Andreass Šleihers (Andreas Schleicher), publiskojot ziņojumu Rīgā. “Turpmāka attīstība būs galvenais priekšnoteikums Latvijas izglītības jomas un sabiedrības vispārējo mērķu īstenošanai. Lai to panāktu, daudz vairāk jākoncentrējas uz vienlīdzību, nodrošinot apstākļus augstas kvalitātes pedagoga profesijai un turpinot reformas profesionālās un augstākās izglītības jomā.”

Latvijai būtu jāuzlabo izglītības informācijas sistēma un stratēģiskāk jāizmanto pētījumu dati, lai padarītu savu reformu dienas kārtību par prioritāti, atzīts ziņojumā. Pēdējos gados profesionālā un augstākā izglītība ir daudz ieguvusi no vairākiem būtiskiem pētījumu pārskatiem, kas kalpojuši par izglītības sistēmas reformu katalizatoru. Šādi centieni būtu jāveic arī citos izglītības sistēmas līmeņos. Skolām nāktu par labu nostiprināt pedagogu pašvērtēšanu un atestāciju.

OECD publicētais ziņojums ir pieejams šeit

Education in Latvia
Resource Details
Auteurs van het materiaal
Andreas Schleicher, Director for Education and Skills, OECD
Type materiaal
Overig
Publicatiedatum
Login (0)

Want to add a resource ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new resource!