chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektronisch platform voor volwasseneneducatie in Europa

Blogs

Gudrība un spēks kopīgiem spēkiem pārvarēt šķēršļus

03/07/2020
door Aldis Lazda
Taal: LV
Document available also in: SL EN FR

Šo emuāru oriģināli slovēņu valodā publicēja Andrej Sotošek.


Es vēlos pievienoties tiem cilvēkiem, kas apgalvo, ka situācija, kad sabiedriskā dzīve gandrīz pilnībā apstājās, bija iepriekš nepieredzēta. Vienā acumirklī, un tikai uz neilgu laiku apstājās arī darba un biznesa operācijas pat labi atstrādātajās, klasiskajās sistēmās. Izšķirošais brīdis izglītības un apmācības jomai pienāca pirmdien, 16. martā, kad Slovēnijas Republikas valdība slēdza visas skolas, aprūpes iestādes, pieaugušo izglītības organizācijas un universitātes.
 
 


Slovēnijas Pieaugušo izglītības institūts (turpmāk “SPII”) ir valsts iestāde, tai ir uzticēts attīstīt pieaugušo izglītības sistēmu un sniegt profesionālu atbalstu īstenotājorganizāciju tīklam, kurām tieši tāpat bija jāslēdz savas durvis. Es kā šīs organizācijas direktors, tāpat kā minēto organizāciju vadītāji, saskāros ar lielu izaicinājumu: kā reorganizēt darbu un uzņēmējdarbību šajos jaunajos apstākļos? 

Vismaz mēnesi pirms dramatiskajiem valdības pasākumiem bijām rūpīgi vērojuši šīs pandēmijas rašanos un attīstību, kā arī jaunā koronavīrusa izplatību. Mēs uzraudzījām situāciju un ievērojām kompetento ministriju, iestāžu un speciālistu ieteikumus un pasākumus, nekavējoties tos īstenojot savā darbā. Es atceros vairākus personiskus jautājumus, dilemmas un vaicājumus par to, kā rīkoties šajā situācijai un veikt pareizos pasākumus, lai aizsargātu mūsu darbinieku, apmeklētāju un mācību dalībnieku veselību.

Izšķiroša nozīme bija tūlītējai savstarpējai informācijai, sadarbībai visos pārvaldības līmeņos un visu darbinieku proaktīvai sadarbībai. Mēs nekavējoties iegādājāmies pietiekamu daudzumu dezinfekcijas līdzekļu, sagatavojām norādījumus un izplatījām publiskus rakstiskus paziņojumus. Vienas dienas laikā mums izdevās īstenot visus galvenos profilakses pasākumus, lai novērstu infekciju, ko izraisījis jaunais koronavīruss. Visus šos pasākumus darbinieki un mācību dalībnieki ir ļoti labi pieņēmuši un īstenojuši praksē. Pa to laiku ir notikušas intensīvas tikšanās starp SPII vadības darbiniekiem, kā arī ar kompetentajām ministrijām un profesionālajām organizācijām par to, kā plānot mūsu uzņēmumu darbību un citas darbības, ņemot vērā šo jauno situāciju. Mēs bijām sagatavojuši efektīvu pastāvīgu saziņas sistēmu, analizējuši situāciju un plānojuši turpmākos pasākumus. 

 


Kā izrādījās, atslēga veiksmīgam vadības darbam šajā jaunajā, bezprecedenta situācijā ir komandas darbs. Briesmīgos brīdinājumu ēnā par augošo pandēmiju, es kā šīs organizācijas direktors saskāros ar daudzām problēmām:

  • kā jaunajai situācija pielāgot turpmāko darbu un konkrētas darbības, ņemot vērā aktuālos uzdevumus un iesāktos projektus,
  • kā nodrošināt visus nepieciešamos pasākumus, lai kontrolētu koronavīrusa infekciju risku, vienlaikus garantējot drošu darba vidi darbiniekiem un ārējiem apmeklētājiem,
  • kā ievērot visus juridiskos nosacījumus, pasākumus, instrukcijas un saraksti un ieviest tos praksē. 

Visu šo dilemmu galvenais elements bija darbinieku sadarbība, analizējot situāciju, novērtējot riskus, novērtējot piemērotu pasākumu īstenošanu un īstenojot tos praksē. Man kā direktoram, protams, bija jāpieņem lēmumi, jāpieņem norādījumi un pasākumi, jāīsteno tie un jāpārbauda to izpilde. Veicot visus šos pasākumus, es konstatēju, ka man izšķiroši svarīgi ir saskaņoti priekšlikumi un lēmumi, kas parasti arī tiek labāk pieņemti un īstenoti praksē. 

 


Nedēļas gaitā līdz pat skolu un citu izglītības organizāciju slēgšanai mēs pareizi paredzējām, ka būs jāplāno arī dažādu elastīgu darba formu iespējas, ja situācija turpinās saasināties. Sagatavojām visus organizatoriskos, profesionālos, loģistikas un tehniskos nosacījumus, kas nepieciešami, lai sagatavotu mūsu komandu darbam no mājām. Mēs nodrošinājām visus materiālos, tehniskos un komunikācijas līdzekļus, kas mūsu darbiniekiem bija nepieciešami, lai strādātu no mājām. Tāpēc mēs bijām pienācīgi sagatavoti Slovēnijas Republikas valdības krasajam pasākumam – skolu un visu pārējo izglītības organizāciju slēgšanai. Kopš 16. marta mūsu darbinieki strādā no mājām.

Protams, kopš krīzes sākuma mēs esam saskārušies ar daudzām problēmām, jo tā bija pirmā reize, kad pieredzējām šādu situāciju, kas bija absolūtā pretrunā ar klasiskajām uzņēmējdarbības metodēm. Jau atkal esam pārliecinājušies, ka proaktivitāte un laba sadarbība visu darbinieku starpā, īpaši starp centru vadītājiem un atbalsta dienesta darbiniekiem sniedz vislielākās priekšrocības. 

 


Pirmajā nedēļā Microsoft Teams tīmekļa lietotnē izveidojām mūsu iestādes sakaru tīklu atbilstoši centru struktūrai un atsevišķām projektu grupām. Tādējādi mēs varējām turpināt darbu virtuālu video sanāksmju veidā, kas mūsu organizatoriskos un profesionālos uzdevumus padarīja daudz vieglākus. 

Mēs sazinājāmies arī ar visiem ieviešanas tīkliem. SPII mājas lapā sagatavojām jaunu sadaļu Aktuālie paziņojumi (tikai slovēņu valodā), kas satur konsolidētu informāciju un profesionālas instrukcijas, kas darbiniekiem pieaugušo izglītības jomā pandēmijas laikā jāizpilda. Mēs centāmies, lai tie būtu konkrēti, visaptveroši un skaidri visiem kursu nodrošinātājiem un citiem operatoriem. Atsauksmes ir bijušas ļoti pozitīvas. 

 


Pašlaik notiek darbs un saziņa ar ārējiem sadarbības partneriem, ekspertiem, pakalpojumu sniedzējiem un ministriju amatpersonām; nepieciešamības gadījumā izmantojam arī Zoom lietotni. 

Pateicoties visiem mūsu kolēģiem, mūsu darbs rit raiti un saskaņā ar gada plānu. Protams, kad ārkārtas pasākumi tiks atcelti, mūs gaidīs ļoti intensīvs laiks. Ierobežojumu dēļ mums bija jāatliek daudzu pasākumu izpilde līdz rudenim. Šajā sakarā es īpaši domāju par ekspertu pasākumiem, konsultācijām, konferencēm un mācību sesijām, ko nevar īstenot virtuāli. 

Praktiski vienas nakts laikā pašreizējā pandēmija lika mums visiem ieviest pārmaiņas un reorganizēt savu darbu, neformāli apgūt jaunas prasmes un izmantot jaunus sadarbības veidus. Tomēr mēs esam pierādījuši, ka pat vislielākos šķēršļus varam pārvarēt ar kopīgu gudrību un spēku. 


Andrejs Sotošeks (Andrej Sotošek), MSc ir Slovēnijas Pieaugušo izglītības institūta direktors. Institūts ir valsts iestāde, kā arī vadošā pieaugušo izglītības iestāde Slovēnijas Republikā.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email