chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektronisch platform voor volwasseneneducatie in Europa

Nieuws

Den rozvoje a vzdělávání dospělých: Využívá ČR svého potenciálu?

29/06/2020
door Martin Dobeš
Taal: CS

Vzdělávání dospělých je mnohdy opomíjenou složkou rozvoje zaměstnanců a v důsledku i rozvoje celé ekonomiky. V uplynulých dnech, 5. června, jsme slavili Den rozvoje a vzdělávání dospělých, abychom si připomněli jeho význam.

Celoživotní učení je považováno za důležitý faktor růstu produktivity a konkurenceschopnosti ekonomiky. I proto byla již v roce 2007 vládou schválena Strategie celoživotního učení ČR, která představuje ucelený koncept celoživotního vzdělávání. Vzdělávání dospělých v ČR má prostor pro zlepšení I přes nezpochybnitelný význam vzdělávání dospělých naznačují výsledky evropského výzkumu Labour Force Survey, že zatímco v Evropské unii byl od roku 2011 jasně patrný trend zvyšování průměrné úrovně účasti zaměstnaných osob v dalším vzdělávání, v ČR se účast v dalším vzdělávání od roku 2011 do roku 2015 snižovala.

Zatímco průměr EU28 v roce 2018 vykazoval setrvalý stav účasti v dalším vzdělávání, v České republice se účast v dalším vzdělávání po předchozím období mírného růstu opět snížila na 8,5 %, což odpovídá úrovni roku 2015. Podle šetření Domu zahraniční spolupráce realizovaného agenturou STEM/MARK v prosinci 2019 si pouze 15 % zúčastněných v uplynulém roce přispělo na vlastní vzdělávání a jen 7 % z nich někdy využilo služeb kariérního poradce. V oblasti rozvoje vzdělávání dospělých má tedy česká společnost určitě prostor pro zlepšení. Možnosti vzdělávání dospělých O vzdělávání dospělých se nejčastěji uvažuje v kontextu firemního rozvoje zaměstnanců, programů univerzit třetího věku, případně rekvalifikačních kurzů koordinovaných úřady práce. Spektrum organizací, jež se podílejí na neformálním vzdělávání dospělých, je přitom daleko širší. Patří mezi ně nejrůznější komunitní centra, kulturní organizace, knihovny, botanické zahrady, nebo třeba věznice. Mnohé možná překvapí, že tyto organizace mohou své aktivity rozvíjet mimo jiné i prostřednictvím mezinárodních projektů v rámci programu Erasmus+.

V této souvislosti je třeba zmínit, že letos došlo v sektoru vzdělávání dospělých k výraznému nárůstu v počtu podaných žádostí na mezinárodní projekty v programu Erasmus+. Jedná se především o projekty strategických partnerství, což je dlouhodobá (až tříletá) forma spolupráce různých subjektů, jejímž cílem je výměna zkušeností, zavádění inovativních postupů a zvyšování kvality vzdělávacího procesu. Spektrum žádajících organizací je velmi široké, přičemž čtvrtina se letos přihlásila vůbec poprvé. V minulosti grant získala muzea, knihovny, organizace zaměřené na podporu rodičů samoživitelů, seniorů nebo migrantů. V souvislosti se vzděláváním dospělých tedy určitě nemůžeme hovořit o nezájmu českých organizací. Z úspěšných projektů uplynulého roku, které se věnují vzdělávání dospělých, lze uvést například podcast Kariérní příběhy Lucie Václavkové. V jednotlivých dílech představuje formou rozhovorů zajímavé profesní dráhy žen, které mají potenciál motivovat ostatní k osobnostnímu rozvoji. Dále zmiňme třeba projekty organizace M´am´aloca, která se kromě jiného zaměřujeme na oblast aktivního stárnutí a podporu zaměstnanosti žen. Jeden ze svých projektů orientuje na podporu žen ve věku 50 let a více, kterým nabízí kurzy vycházející z jejich znalostí, které jim umožní odbornou přípravu pro uplatnění v pozici chůvy.

Na závěr uveďme, že vzdělavatelům dospělých slouží platforma EPALE, na které mohou sdílet své zkušenosti a získat aktuální informace z oblasti vzdělávání dospělých. Karierním poradcům slouží také síť Euroguidance, jejímž cílem je výměna zkušeností v oblasti zavádění a realizace poradenství. Zájemci se tu mohou zúčastnit řady workshopů – například 17. 6. proběhne webinář na téma online poradenství individuální a skupinové. Na stejný den je také naplánována online konference Firemní vzdělávání, která bude jakýmsi předskokanem konference v prezenční formě konané 19. 11. v Praze. Letos také probíhá 12. ročník soutěže Národní cena kariérového poradenství. Mottem letošního ročníku je "Jde to i na dálku" a zajímavé projekty je možné přihlašovat do 15. června 2020. Tyto platformy a události ukazují trend narůstání významu online vzdělávání, který nejen v oboru vzdělávání dospělých v poslední době sledujeme. Ten zvyšuje důraz na počítačovou gramotnost, která je tak nezbytnou pro uplatnění na trhu práce.

Zdroj: tisková zpráva DZS, 5.6.2020

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn