chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektronisch platform voor volwasseneneducatie in Europa

Leermiddel

Building Synergies Between Education and Culture - odborné stanovisko

Taal: SK

Gepost door Peter Maľa

LifeLong Learning Platform v súvislosti s aktuálne prebiehajúcim Týždňom umeleckého vzdelávania UNESCO zverejnila svoju staršiu správu, v ktorej spolu s ďalšími vzdelávacími a kultúrnymi organizáciami vyjadrili svoje stanovisko o dôležitosti prepojenia kultúry a vzdelávania.

V stanovisku sa uvádza, že kultúra a vzdelávanie sa podieľajú na rozvoji jednotlivca aj celej spoločnosti. Ich vzájomné prepojenie sa však stále viac považuje za samozrejmé a spolupráca medzi sektormi vzdelávania a kultúry na politickej úrovni zostáva do značnej miery symbolická. Je preto dôležité zdôrazňovať, že prepojenie kultúry so vzdelávaním má nielen ekonomický (tvorivosť ako základná hnacia sila hospodárstva) ale aj sociálny potenciál (vzdelávanie o kultúre a prostredníctvom nej prispieva k sociálnej inklúzii). Správa podrobne definuje sedem kľúčových posolstiev pre posilnenie tejto synergie.

Auteurs van het materiaal: 
Lifelong Learning Platform
Publicatiedatum:
donderdag, 28 mei, 2020
Taal van het document
Type materiaal: 
Studies en rapporten
Land:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email