chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektronisch platform voor volwasseneneducatie in Europa

Leermiddel

Juhendmaterjal täienduskoolitusasutuse pidajale. Korduma kippuvad teemad täienduskoolituse valdkonnas

Taal: ET

Gepost door Georgi SKOROBOGATOV

Täiskasvanute koolituse seadus reguleerib täienduskoolitusasutuse pidamisele ja täienduskoolituse läbiviimisele kehtestatud nõudeid. Juhendmaterjali koostamise eesmärk on ühtlustada täiskasvanute koolituse seaduse ja selle alusel välja antud määruse tõlgendamist ning täitmist. Juhend aitab seadust ja täienduskoolituse standardit selgitada ning annab praktilised suunised õigusaktide täitmiseks täienduskoolituse valdkonnas. Eelkõige on juhendmaterjal mõeldud majandustegevusteadet esitavale või tegevusluba taotlevale koolitusasutusele, kuid samuti asutusele, kes soovib olemasolevaid dokumente täiendada või koolitustegevuse läbipaistvust suurendada. Samas on juhendmaterjal ka infoallikas täienduskoolituste tellijatele, rahastajatele ja õppijatele, et luua selgem arusaam täiskasvanute täienduskoolitusasutuste tegutsemisele seatud ühtsetest nõuetest. Juhendmaterjali koostamisel on arvesse võetud täienduskoolitusasutustelt saadud tagasisidet ja korduma kippuvaid küsimusi. Juhendis on palju visuaalseid ülevaateid, selgitavaid tabeleid, konkreetseid juhiseid, näpunäiteid ja lihtsalt häid mõtteid. Lisatud soovitusi ja näiteid saab koolitusasutus eeskujuks võtta ning oma vajadustele kohandada. Ka kõige lihtsamad toimingud on visuaalselt lahti seletatud ja jaotatud teemade järgi 11 peatükiks.

Käesoleva juhendi valmimisse on andnud olulise panuse: Annaliisa Toom, Kristel Jalak ja Elen Ruus. Kuid alati võib juhtuda, et kõik ei saanud lõpuni selgeks. Sellisel juhul pöörduge julgesti oma küsimustega Haridus- ja Teadusministeeriumi poole. Vastame, aitame ja juhendame meelsasti! Juhendi elektrooniline versioon asub Haridus- ja Teadusministeeriumi veebilehel, kus materjali vajadusel kaasajastatakse ja täiendatakse.

Haridus- ja Teadusministeeriumi täiskasvanuhariduse osakond

Auteurs van het materiaal: 
Annaliisa Toom, Kristel Jalak, Elen Ruus
Publicatiedatum:
donderdag, 31 mei, 2018
Taal van het document
Type materiaal: 
Nationaal en beleid
Land:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email