chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektronisch platform voor volwasseneneducatie in Europa

Leermiddel

Täiskasvanute keeleõppimise kogemused eesti keele klubis osalejate näitel

Taal: ET

Gepost door Kadi Kass

Magistritöö eesmärk on uurida eesti keele ja kultuuri tundmise klubis (edaspidi keeleklubi) osalejate kogemusi õppimisest ja selles klubis osalemisest. Täiskasvanuõppimist uurinud autorid (Palmen, 2017; Dewey, 1997; Jarvis, 1998; Lindeman, viidanud Jõgi, 2013) rõhutavad eelnevate kogemuste kasutamise tähtsust õppetöös, sest õppimine algab alati millegi kogemisest. Kogemus on õppimisega lahutamatult seotud ning ilma kogemuseta/kogemiseta õppimist ei toimu. Täiskasvanu läheb õppima, kui on tekkinud vastuolu varasemate kogemuste ja uute teadmiste vahel (Jarvis, 2004).

Uurimuse aluseks on sotsiokultuuriline paradigma, mille lähtekohaks on inimese arengu toimumine sotsialiseerumise kaudu. Keeleklubis toimub õppimisprotsess teiste inimestega koos. Uurimisküsimus on järgmine: Millised on keeleklubis osalejate kogemused õppimisest ja keeleklubis osalemisest?

Kvalitatiivse uurimuse valimi moodustasid viis keeleklubis osalenud eesti keelt teise keelena rääkivat inimest. Andmeid koguti poolstruktureeritud intervjuuga ning analüüsiti temaatilise sisuanalüüsi meetodil.

Uuringu tulemusena selgusid osalejate erinevad kogemused keeleklubis õppimisest ja osalemisest. Kogemustes ilmnesid raskused teise keele kasutamisel, samas väärtustati keeleklubi kui suhtluspõhise grupiõppe meetodit, kultuurikogemusi, õppekäike. Õppimisja arenguprotsessis peeti oluliseks juhendaja toetavat suhtumist.

Võtmesõnad: kogemus, grupiõpe, suhtluspõhine õpe, teine keel, keeleklubi

Tallinna Ülikoolis kaitstud magistritöö on avaldatud ETERA kataloogis.
 

 

Auteurs van het materiaal: 
Katrin Mikk
Publicatiedatum:
donderdag, 31 mei, 2018
Taal van het document
Type materiaal: 
Studies en rapporten
Land:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn