Resource Details
BRON

Ewaluacja – obowiązek czy klucz do uproszczeń w realizacji programów operacyjnych

Ukazała się praca zbiorowa podsumowująca IV Międzyregionalną Konferencję Ewaluacyjną (Toruń 2019): Ewaluacja – obowiązek czy klucz do uproszczeń w realizacji programów operacyjnych.

W publikacji można zapoznać ze stanowiskami i przemyśleniami dotyczącymi ewaluacji w kontekście różnych, niekiedy bardzo odmiennych perspektyw. W pracy opisywane są zarówno inspirujące koncepcje teoretyczne, jak i doświadczenia przedstawicieli administracji publicznej, ekspertów i naukowców zainteresowanych prowadzeniem badań ewaluacyjnych.

Zachęcam do zapoznania się z publikacją - w szczególności z podsumowaniem badań „Assessment of the Current State of Democracy, Human Rights and Governance (DRG) Evaluation in Europe” - zrealizowanych przez Polskie Towarzystwo Ewaluacyjne. Omówieniu tego przedsięwzięcia i jego wyników poświęcony jest artykuł: "Aspekty demokracji, praw człowieka i dobrego rządzenia w polskiej ewaluacji" autorstwa p. Moniki Bartosiewicz-Niziołek i p. Jakuba Wróblewskiego.

Materiały archiwalne z konferencji - galeria, prezentacje i skrót wystąpień - są dostępne po linkiem: http://mojregion.eu/index.php/rpo/ewaluacja-szkolenia-konferencje

IV Międzyregionalna Konferencja Ewaluacyjna została zorganizowana przez Biuro Ewaluacji Wydziału Analiz i Ewaluacji w Departamencie Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Konferencję swoim patronatem objęli: Minister Inwestycji i Rozwoju oraz Polskie Towarzystwo Ewaluacyjne.

Resource Details
Auteurs van het materiaal
Praca zbiorowa
Type materiaal
Nationaal en beleid
Publicatiedatum
Login (0)

Want to add a resource ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new resource!