Overslaan en naar de inhoud gaan
News
Nieuws

Socialinės įtraukties, įvairovės siekio kelias

Direktorė

Pradėdama šį straipsnį „Epale“ skaitytojų norėčiau retoriškai paklausti: „Ar skaičius 13 gali būti laimingas?“. Gyvenimiškoji patirtis šnibžda, kad skaitytojai pasidalys į dvi grupes: prietaringieji teigs, kad šis skaičius sėkmės tikrai neatneš, kiti sakys, jog juodos katės ir skaičius 13 tik bobučių paistalai“. O ar žinote, kuo neįprasta 2019 m. lapkričio 13-oji buvo Menų fabrike „Loftas“ įvykusio kasmetinio šventinio „Kokybės konkurso“ apdovanojimų renginio dalyviams? Taip, jūs teisūs – tai buvo tryliktasis apdovanojimų renginys!

Išradingieji Švietimo mainų paramos fondo vadovai ir renginio organizavimo darbo grupė sugriovė prietarus: visas renginys dvelkė elegancija ir skaidrumu, o scenoje karaliavo šventinė nuotaika. Švietimo, mokslo ir sporto viceministrės Kornelijos Tiesnesytės nuoširdūs sveikinimai, Švietimo mainų paramos fondo direktorės Daivos Šutinytės profesionalumas,  charizmatiškojo (beje, jis pats panoro šiame straipsnyje taip būti pavadintas) renginio vedėjo Richardo Jonaičio humoro jausmas, visus, ne pirmą kartą atvykusius į Menų fabriką „Loftas“, pavadinant hipsteriais, sukūrė jaukią, senų draugų susitikimą primenančią atmosferą.

Matyt, kitaip ir negalėjo būti, nes į renginį susirinko kokybiškiausių programos „Erasmus+“ bendrojo ugdymo, profesinio mokymo, aukštojo mokslo, suaugusiųjų švietimo  sektorių bei kokybiškiausiai įgyvendintų projektų socialinės įtraukties tema idėjų autoriai ir jų įgyvendintojai, pasaulį matantys pro ŠMPF akinius. O kad šis pasaulis gražus, patvirtino ir projektų rezultatai, ir renginio svečio Lino Adomaičio kartu su grupe ir visais renginio dalyviais atlikta daina „Pasaulis gražus“.

Šiais metais buvo įteikti specialūs prizai už kokybiškiausiai įgyvendintus projektus socialinės įtraukties tema. Jie atiteko Vilniaus Šilo mokyklos projekto „I Am Prosperous“ ir Soros International House „Nordplus“ projekto „Seniors On-line“ įgyvendintojams.

Tačiau ne tik apdovanojimai ir dainos buvo svarbūs šį šventinį vakarą. Pagrindinė renginio pranešėja – psichologė, Pasaulio sveikatos organizacijos tarptautinės programos diplomuota psichikos sveikatos ir žmogaus teisių ekspertė ir aktyvistė Karilė Levickaitė skaitydama pranešimą „Būti (ki)TOKIAM šiandien Lietuvos visuomenėje“ renginio dalyvius privertė susimąstyti, kuo skiriasi tolerancija ir priėmimas, atskirtis ir segregacija. Pranešimo pabaigoje itin prasmingai nuskambėjo Mahatma Gandi žodžiai „Mūsų sugebėjimas pasiekti vienybę įvairovėje bus mūsų civilizacijos grožis ir išbandymas“.

Pasaulis gražus

Renata Jankevičienė, Panevėžio rajono švietimo centro direktoriaus pavaduotoja, „Epale“ ekspertė

Login (0)

Users have already commented on this article

Log in of Registreer om te reageren.

Wil je een artikel schrijven?

Aarzel niet!

Klik op de link hieronder en plaats jouw artikel!

Laatste discussies

EPALE Discussie: Wat kunnen we doen om de volwasseneneducatie beter te maken voor mensen met een beperking?

In juni richt EPALE de schijnwerpers op hoe mensen met een beperking kunnen bijleren. We horen graag van jou hoe we volwasseneneducatie voor mensen met een beperking kunnen verbeteren. De schriftelijke discussie (in het Engels) zal plaatsvinden op 8 juni om 14 uur (CEST).
Meer

Vindt u het ook jammer dat de volwasseneneducatie nauwelijks bijdraagt aan het nieuwe decreet voor duaal leren?