chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektronisch platform voor volwasseneneducatie in Europa

Leermiddel

Kokios kliūtys trukdo kompetencijų patvirtinimo procesui?

Taal: LT

Gepost door Rita Vargalytė

                  Apie neformaliuoju ir savaiminiu  būdu įgytų kompetencijų pripažinimą ir patvirtinimą Europoje kalbama jau nuo 2000 metų, o daugelyje  Europos šalių šie procesai yra įsibėgėję. Kompetencijų patvirtinimas yra procesas, apimantis visų mokymosi formų identifikavimą, dokumentavimą, vertinimą ir atestavimą, kuris leidžia asmenims naudoti šį mokymą(si), siekiant karjeros bei tolesniam švietimui ir mokymuisi turi visokeriopą naudą visai visuomenei. Tačiau pastebima, kad šis procesas galėtų būti aktyvesnis ir atitikti kandidatų lūkesčius. Kokios kliūtys trukdo kompetencijų patvirtinimo procesui? Į šį klausimą ieškojo atsakymų Telšių švietimo centro darbuotojai kartu su kolegomis iš Belgijos, Didžiosios Britanijos, Kroatijos ir Nyderlandų, vykdydami projektą „Rekomendacijos dėl suaugusiųjų mokyme įgytų kompetencijų patvirtinimo Europoje“. Projekto metu kiekvienoje šalyje buvo  atlikta  anketinė apklausa, kurios tikslas – surinkti informaciją apie neformaliuoju ir savaiminiu būdu įgytų kompetencijų patvirtinimą, parengti gerosios praktikos vadovą ir rekomendacijas politikos kūrėjams bei atitinkamoms suinteresuotosioms šalims, kad būtų pagerintas patvirtinimo procesas projekto partnerių šalyse.

                   Šiame straipsnyje ir pristatysiu kiekvienos šalies anketinės apklausos rezultatus.

                   Straipsnį parengė  ,,Epale“ ekspertė, Telšių švietimo centro direktorė Rita Vargalytė

Auteurs van het materiaal: 
Rita Vargalytė
Publicatiedatum:
donderdag, 10 oktober, 2019
Taal van het document
Type materiaal: 
Overig
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email
Refresh comments Enable auto refresh

1 - 1 van 1 weergegeven
  • afbeelding van Vilija Lukošūnienė
    Ačiū Ritai už pasidalijimą projekto metu atliktos apklausos rezultatais. Tikrai įdomi ir vertinga informacija. Labiausiai mano akį patraukė du dalykai:
    1. Lietuvoje ryškiai pagerėjo informacija apie neformalaus ir savaiminio mokymosi pripažinimo galimybes. Prieš dešimt metų Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijai dalyvaujant projekte „Savaiminio neformalaus (informal) mokymosi identifikavimas, į(si)vertinimas ir pripažinimas“ surinkti informaciją apie šią sritį buvo gan sunki misija.
    2. Nustebino apklausos Nyderlanduose rezultatai. Vėlgi remiuosi prieš dešimt metų vykdyto projekto rezultatais: jame dalyvavę kolegos iš Nyderlandų jau tuomet pristatinėjo neformalaus ir savaiminio mokymosi pripažinimo schemas ir sistemą. Lyginant su Lietuvos situacija tai iš tiesų buvo didelė pažanga. O ir šiandien Nyderlandai laikomi viena pažangiausią neformalaus ir savaiminio mokymosi pripažinimo sistemą turinčia šalimi...
    Peršasi išvada, kad, matomai, visos šalys (patekusios į šią apklausą ir nepatekusios) dar turi įdėti nemažai triūso šioje srityje, jeigu nori, kad jau sukurtos ar kuriamos pripažinimo sistemos būtų žinomos plačiajai visuomenei ir kad jomis būtų naudojamasi.