chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektronisch platform voor volwasseneneducatie in Europa

Leermiddel

Latvijas ilgtspējīga attīstība: analīze par nevalstisko organizāciju iespējām līdzdarboties

Taal: LV

Gepost door Ginta Salmina

Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) izstrādātais materiāls "Latvijas ilgtspējīga attīstība: analīze par nevalstisko organizāciju iespējām līdzdarboties"  ir papildinājums Latvijas valdības 2018. gada ziņojumam ANO par Ilgtspējīgas attīstības mērķu ieviešanu Latvijā

Ilgtspējīgas attīstības mērķi (The Sustainable Development Goals) jeb Globālie mērķi, ir universāls rīcības ietvars, lai mazinātu nabadzību, aizsargātu planētu un nodrošinātu, ka cilvēkiem ir miers un labklājība. Mērķi ir savstarpēji saistīti - rīcības vienā jomā uzlabo situāciju citā. Ilgtspējīgas attīstības mērķi tika izstrādāti plašā partnerībā visā pasaulē, iesaistot cilvēkus, pilsoniskās iniciatīvas, privāto sektoru un pārvaldes institūcijas.

Jau kopš 2004.gada biedrība LAPAS -  “Latvijas platforma attīstības sadarbībai” apvieno organizācijas, kas darbojas vai plāno uzsākt darbību attīstības sadarbības un attīstības izglītības jomā.  

 

Auteurs van het materiaal: 
Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS)
Publicatiedatum:
woensdag, 31 oktober, 2018
Taal van het document
Type materiaal: 
Overig
Land:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email
Refresh comments Enable auto refresh

1 - 1 van 1 weergegeven
  • afbeelding van Jekaterina Merkulova
    Šajā dokumentā ir aplūkotas galvenās stratēģijas un plāns Latvijas ilgtspējīgai attīstībai periodā līdz 2030. gadam. Šobrīd ilgtspējīga attīstība ir visas pasaules attīstības prioritāte, īstenojot 17 mērķus galvenajām prioritātēm - sabiedrības attīstībai, ekonomikai un vides aizsardzībai. Cilvēkiem 21. gadsimtā ir jāuzņemas atbildība par savu dalību, lai apmierinātu ne tikai savas vajadzības, bet arī nākamās paaudzes. 
    Analizējot šo dokumentu, var pievērst uzmanību tam, ka viena no galvenajām Latvijas ilgtspējīgas attīstības prioritātēm ir sabiedrības attīstība ar izglītības palīdzību; attīstot tādas īpašības kā - jaunrade, tolerance, sadarbība un līdzdalība, kā arī divdesmit pirmajā gadsimtā nepieciešamo prasmju, zināšanu un kompetenču attīstība. 
    Uzskatu, ka tā ir lieliska stratēģija ilgtspējīgai attīstībai, jo izglītības attīstība, ilgtspējīgas attīstības interesēs, veicina citu ilgtspējīgas attīstības mērķu attīstību. Piemēram, attīstot izglītības līmeni, mēs veicam ieguldījumu ekonomikas un ekonomikas izaugsmes attīstībā, kā arī attīstām izpratni par ilgtspējīgas attīstības principiem nākamajām paaudzēm.