chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektronisch platform voor volwasseneneducatie in Europa

Leermiddel

Kaip išmokti skonėtis maistu bei gyvenimu?

Taal: LT

Gepost door Jurgita MELAIKIENE

Kaip išmokti skonėtis maistu bei gyvenimu ir atrasti naujus skonius? Kas lemia skonį? Kokios visavertės mitybos taisyklės? Koks maistas  yra sveikas, kaip jis gaminamas ir patiekiamas?  Ar maisto ruošimas  yra mitybos kultūros ir gyvenimo meno dalis? Kodėl sveikiausia valgyti tradicinį namuose pagamintą maistą?  Kodėl  kiekvienos šalies žmonės turi saugoti savo regioninį kulinarinį paveldą ir puoselėti senąsias tautos tradicijas?

Šiais klausimais domėjosi suaugusiųjų švietėjai iš Vokietijos, Prancūzijos, Lietuvos, Austrijos, Rumunijos ir Turkijos, vykdydami projektą  ,,Skonio mokykla: mitybos įpročiai ir gyvenimo menas Europoje“ (,,Gout“). Jie diskutavo apie sveiką mitybą, apie šalių regioninius papročius, lankėsi maisto produktų įmonese, susipažino su įvairių kraštų ekologiško maisto gamybos technologijomis, mėgavosi įvairaus skonio patiekalais.

Patirtį ir savo šalių sveikuoliškus tradicinių valgių receptus pristatė  leidinyje ,,Sveika virtuvė iš Europos regionų“. Pagal vokiškos, pranūziškos, lietuviškos, rumuniškos, turkiškos, austriškos virtuvių  receptus, patiekalai  yra gana paprasti,  lengvai ir greitai pagaminami. Šis leidinys pravers ugdant suaugusiųjų besimokančiųjų sveikos gyvensenos kompetencijas.

Projektas  ,,Skonio mokykla: mitybos įpročiai ir gyvenimo menas Europoje“ (,,Gout“)  buvo  finansuojams  iš Mokymosi visą gyvenimą programos  Grundtvig mokymosi partnerystės projektų lėšų, projekto Nr.LLP-GRU-MP-2011-LT- 00199.

Šis  pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį. Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Auteurs van het materiaal: 
Telšių suaugusiųjų mokykla
Société Civile Auvillaraise de Contacts Franco-Allemands (SFA)
b + k = H Tagungshaus Circampulus
Die Wiener Volkshochschule GmbH Volkshochschule Alsengrund
Währing,
Döbling
Hüyük Yunus Emre ilköğretim Okulu Hüyük
Sprachendienst Konstanz
Media Partners SRL
Publicatiedatum:
woensdag, 4 september, 2013
Taal van het document
Type materiaal: 
Onderwijsmiddelen voor afstandsonderwijs
Land:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn